Logo Tiger Go / 3 / Enterprise programında zorunlu alan tanımlamasını iptal etmek veya belirli alanların zorunlu olmasını ayarlamak için öncelikle tiger sistem yöneticisine giriş yapmanız gerekiyor. Ardından üst menülerden KURULUŞ BİLGİLERİ bölümüne tıklayıp ZORUNLU ALANLAR bölümüne faremizi getirelim buradan hangi modülle ilgili zorunlu alan tanımlaması/kapaması yapmak istersek oraya tıklayalım.

Logo Tiger Zorunlu Alan Tanımlama

Seçenekler arasında:MALZEME – CARİ HESAP – MUHASEBE HESABI – SABİT KIYMET KAYDI – BANKALAR – BANKA HESAPLARI – FATURA – MUHASEBE FİŞİ – SİPARİŞ – MALZEME FİŞLERİ – CARİ HESAP FİŞLERİ – BANKA FİŞLERİ – İRSALİYELER – TALEP FİŞLERİ – EMİR – TEKLİF – SÖZLEŞME – KASA İŞLEMLERİ ve ÇEK SENET BORDROLARI yer almakta.

logo tiger zorunlu alanlar belirleme - Logo Tiger Zorunlu Alan Tanımlama - Kapatma

Ben CARİ HESAP bölümüne girerek TC ve VN zorunluluğunu kaldırdım. En sağdaki ZORUNLU sütununda işaret tıklı ise zorunlu demek tıklı değilse zorunlu değil anlamına geliyor. Yine aynı ekranda yer alan FİRMA yazan yerde hangi firmalarda zorunlu hangilerinde zorunlu değil bunu seçmeniz mümkün. Böylelikle birden fazla firmanız varsa herbirisine ayrı bir zorunlu alan tanımlaması yapabiliyoruz.

logo tiger zorunlu alanlar belirleme iptal etme - Logo Tiger Zorunlu Alan Tanımlama - Kapatma

Logo Tiger Zorunlu Alan Kapatma

Son olara zorunlu alanları kapatmanın sisteminizdeki tüm kullanıcıları etkileyeceğini belirtelim.

Eğer hâlâ Logo hatası alıyorsanız 20 yıllık tecrübesiyle Logo Bayisi Tetraport Teknoloji’den profesyonel Logo Destek hizmeti alabilirsiniz.