Meizu 16TH 64 GB ve 128 GB modelleri hakkında yapılan olumlu olumsuz kullanıcı yorumları. 64 GB’ı 26.12.2018 itibariyle Meizu Türkiye Garantili olarak 3199 TL’ye, 128 GB’ı 3999 TL’ye satılmaktadır.

Özgür K.: Fiyat düşer düşmez alacağım ve memnun olacağıma eminim

Emirhan Ç. : Bekleyemedim

Ürünü ilk tanıtıldığı günden beri takip ediyorum. Yurtdışından getirdim. Fiyat size göre tanımadığınız bir marka olabilir ama cep telefonları ile ilgilenen herkesin bildiği güvenilir bir marka. Eşimin herkesin özendiği markanın telefonu var artık fotoğraf çekmek için tenezzül bile etmiyor direk ver şu telefonunu diyor 🙂 kendisine de alacağız inşallah.

Yenal K. : Tam anlamı ile şahane

Telefon gerek tasarım gerekse donanım olarak gerçekten çok güzel ve çok iyi. Tek olumsuz yanı keşke bataryayı bir tık daha yüksek yapsalardı süper ötesi olurdu. Şuanda bile bataryası test Videolarında yine birçok 4000 Mah bataryalara yakın bir değere sahip. Fiyat konusunda ise Meizu eğer biraz daha uygun olursa inanıyorum ki ülkemizde çok iyi yere gelecektir.

Mehmet A. : beklediğim muhteşem ürün

8+128 özelliğindeki en uygun fiyata çıkmış. digital parmak izi okuyucusu gerçekten muhteşem ve beni etkileyen en önemli özelliği. düşünmeden alın!

Salim T. !!!

daha önce bu marka telefonu kullanmadım biraz endişeliyim ama telefon gelince kimin ne dediği umrumda değil kanka müthiş teknik özellik süper kesinlikllle hiç pişman değilimmmm

Levent G.: Şiddetle Tavsiye ederim

telefonu uzun zamandır bekliyordum çok sık telefon değiştiren birisi değilim 4 yıldır note 3 kullanıyordum, teknolojinin gerisinde kaldığımı hissettim, çentiksiz olması ve tasarımı nedeni ile tercih ettim.

Cenk U. : Meizu kalitesi

ürün tasarım ve malzemesi kalitesi olarak muazzam. ayarlar menüsü biraz daha zengin olabilirdi. performans ve kamerasını çok beğendim. şarjından korkuyodum ama yeni kurulum ve daha pilin oturmamasına rağmen 24 saatlik kullanım senaryosuna %30 şarjla bitiriyor

Tarık P.: Telefon akıyor resmen

Arkadaşlar telefon harika ötesi yağ gibi kayıyor çok hızlı ince sık bir telefon fleyme 7 de süper ötesi Batarya 3010mah olmasına rağmen iki gündür kullanıyorum üzmez az tuketiyor alacaklara tavsiye kaçırmayın parasını hakediyor indirimle ucuza geldi

Burak Ş.: Tek kelime ile şahane

Merhaba arkadaşlar. Meizu 16th cihazıyla ilgili kendimce değerlendirmelerimi paylaşıyım Artıları 1) Öncelikle ses seviyesi ses kalitesi gerçekten çok çok üst seviyede. Telefonda beklenmeyen bir ses olduğu için insan ister istemez istemez acaba hoparlör patlar mı bu sese dayanır mı ya diye düşünmüyor değil. Ahizedeki hoparlör tiz ağırlıklı ses veriyor. Alttaki hoparlör bass ağırlıklı sesler veriyor. Sesin bass ve tiz dengesi harikulade. 2) Ekran gövde oranı çok yüksek olduğu için telefon çok kibar görünüyor. Elinize aldığınız zaman adamlar gerçekten bu işi çözmüş diyorsunuz. Heleki benim gibi kaba hantal Galaxy Note 5 kullandıktan sonra. Emin olun resimlerde görülenden incele videolarındaki göründüğünden çok daha ince çerçeveye sahip. Özellikle çentikli ekranı sevmeyen kişiler için biçilmiş kaftan. Samsung grubundaki A6 Pro cihazla kıyasladığımda ekran ebatı aynı ama üst ve alt çerçeve boyutu yarısı kadar. 3) Almadan önce tedirgin olduğum en önemli nokta Amoled ekranın beni tatmin edip etmeyeceğiydi. Bu konu da beni fazlasıyla tatmin etti. Bazı Amoled ekranların beyazı olduğundan sarı göstermesiydi. Meizu da bu sorunla karşılaşmadım. Ayarlarda ekran modu seçenekleri ve beyaz renk için doygunluk ayarlarının olması kullanıcıya renklerde ayar yapma imkanı sağlıyor. Lg G3-G4 telefonların kronik sorunu olan güneş altında ekranın zor görünmesi gibi bir problem 16th de yaşanmıyor. 4) Kamera performansına gelince eski telefonuma göre mukayese yapacağım. Gündüz fotoğrafında renkler aşırı canlı ya da aşırı solgun çıkmıyor. Olduğuna en yakın tonlarda çekim yapıyor. Bokeh efekti abartı değil. yapay görünmüyor. HDR çekiö normal modda çalışıyor. Portre moda alınca HDR özelliği kullanılmıyor malesef. Gece çekiminde ışığın yoğun olduğu yerler patlamıyor. Görüntüde bulanıklaşma yok denecek kadar az. 5) Kutu içinden maksimum 24wattlık hızlı şarj adaptörü çıkıyor. Hızlı bir şekilde telefonu şarj edebiliyorsunuz. Güzel haber ise sabah şarjdan çıkardığınız zaman tekrar şarj etmeye gerek kalmıyor. Bataryası oldukça yeterli.