msvcp100.dll hatası oyun ve programlarda karşımıza en çok çıkan hatalardan bir tanesidir. Kurulum aşamasında veya kurulumdan sonra ortaya çıkabilen bu hataların çözüm noktası aynıdır. Aşağıda yer alan msvcp100.dll hatası uyarılarının tümünü kapsamaktadır. Bu uyarıların karşımıza çıkmasının sebebi sorun teşkil eden dll dosyasının hasarlı veya eksik olmasından dolayı kaynaklanmaktadır. Hatanın çözümlenmesi için dll dosyasının onarılması veya yenilenmesi gerekmektedir.

 • Program msvcp100.dll bilgisayarınızda eksik olduğundan başlayamıyor. Bu sorunu çözmek için programı yeniden yüklemeyi deneyin.
 • msvcp100.dll başlatmada sorun Belirtilen modül bulunamadı.
 • msvcp100.dll yüklemede hata Belirtilen modül bulunamadı. Veya bu uygulama msvcp100.dll bulunamadığı için başlatılamadı. Yeniden yüklemek bu sorunu giderebilir.
 • msvcp100.dll uygulaması Windows üzerinde çalışmak üzere tasarlanmamış veya hata içeriyor.
 • Veya msvcp100.dll programı Windows üzerinde çalışmak üzere tasarlanmadı veya hata içeriyor. Programı özgün yükleme medyasını kullanarak yüklemeyi deneyin veya destek için sistem yöneticinize veya yazılım satıcısına başvurun.

 

 

Msvcp100.dll Hatası Çözümü Yöntem 1

msvcp100.dll dosyasını indirerek sorunlarınızı çözmeniz mümkün. İnternet üzerinde bulduğunuz msvcp100.dll dosyasını bilgisayarınızda yer alan klasörlere yükleyerek düzeltmeniz gerekmektedir. İşletim sisteminiz 32 bit ise “C:Windows – System32” dizinine kopyalayın. İşletim sisteminiz 64 bit ise bu dosyayı “C:Windows – SysWOW64” dizinine de kopyalamanız gerekmektedir. Windows işletim sisteminiz 64 bit ise yükleyeceğiniz bu dosyanın her iki klasörde de bulunması gerekmektedir. Burada dikkat etmeniz gereken husus ise internet üzerinden indirdiğiniz msvcp100.dll klasörünün güvenilir olmasıdır. Bu paylaşımı birçok site yapmasına rağmen hepsinin güvenli olmadığını söylemek gerekir. Yanlış veya hasarlı bir dll kopyalanması sonucu işletim sisteminizde başka sorunlara neden olabilir.

 

Komut satırını yönetici olarak çalıştırmamız gerekmektedir. Aşağıdaki adımları uygulayarak komut sistemi üzerinde hareketine devam edin.

 • Öncelikle bilgisayar ekranının sol tarafında yer alan “Başlat Menüsünü” açın ve arama noktasına “cmd” yazın fakat enter tuşuna basmayın.
 • Arama sonuçlarında “Komut Satırı” seçeneği arama sonuçları arasında görülecektir. Gördüğünüz zaman klavyenizden “CTRL” + “SHIFT” + “ENTER” tuş kombinasyonunu yapmanız gerekiyor.
 • Tuş kombinasyonunu yaptıktan sonra karşınıza “Bu işlemi yapmak istiyor musunuz?” şeklinde bir onay penceresi gelecek. “Evet” diyerek yolunuza devam edin.
 • Açılan komut satırı penceresine aşağıdaki komutu yapıştırın ve enter tuşuna basın. Bu komut, hasarlı olan msvcp100.dll dosyasını sistemden silecektir. “%windir%\System32\regsvr32.exe/u Msvcp100.dll “
 • Eğer işletim sisteminiz 64 bit ise ek olarak aşağıdaki komutu da uygulamanız gerekmektedir. “%windir%\SysWoW64\regsvr32.exe/u Msvcp100.dll “
 • Yaptığımız bu işlemler sayesinde sistemimizdeki eski ve hasarlı dosyayı silmiş olduk. Şimdi ise tekrar oluşturmak için komutları gireceğiz. Parantez içindeki kodu tekrar komut sistemine girin. “%windir%\System32\regsvr32.exe/i Msvcp100.dll”
 • İşletim sisteminiz 64 bit ise yukarıdaki komutu yazdıktan sonra ek olarak aşağıdaki komutu da yazmanız gerekmektedir. “%windir%\SysWow64\regsvr32.exe/i Msvcp100.dll” . Bu işlemler sonrasında sorunlu kaydı silmiş ve yenisini yükleyerek temiz bir kayıt oluşturduk. Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

 

 

Msvcp100.dll Hatası Çözümü Yöntem 2

Çalıştırırken msvcp100.dll hatası aldığınız programa, msvcp100.dll dosyasını kopyalayarak sorunu çözmeye çalışmak bir diğer yöntemdir.

 • Sorun yaşadığınız programın üzerine gelerek sağ tıklayınız. Açılan pencereden “Özellikler” seçeneğine tıklayınız.
 • Açılan özellikler penceresinin sol altında yer alan “Dosya Konumunu Aç” butonuna tıklayınız.
 • Açılan pencereye msvcp100.dll dosyasını yapıştırınız. Bu yöntem burada sonuçlanmaktadır. Açmak istediğiniz dosyaya tekrar tıklayarak açılıp açılmadığını kontrol edin. Başarısız olursanız bir diğer yöntemi deneyin.

Msvcp100.dll Hatası Çözümü Yöntem 3

Problemin kendisi aslında kurmak istediğiniz program olabilir. Bunu öğrenmek amacıyla kurmak istediğiniz programı silip tekrar yükleyerek doğruluk payını öğrenebiliriz.

 

Msvcp100.dll Hatası Çözümü Yöntem 4

 1. yöntem olarak Windows sistem dosya denetleyicisini kullanabilirsiniz. Dosya denetleyicisi birçok hasarlı dosyayı tespit ederek çözülmesine yardımcı olmaktadır.
 • Öncelikle bilgisayar ekranının sol tarafında yer alan “Başlat Menüsünü” açın ve arama noktasına “cmd” yazın fakat enter tuşuna basmayın.
 • Arama sonuçlarında “Komut Satırı” seçeneği arama sonuçları arasında görülecektir. Gördüğünüz zaman klavyenizden “CTRL” + “SHIFT” + “ENTER” tuş kombinasyonunu yapmanız gerekiyor.
 • Tuş kombinasyonunu yaptıktan sonra karşınıza “Bu işlemi yapmak istiyor musunuz?” şeklinde bir onay penceresi gelecek. “Evet” diyerek yolunuza devam edin.
 • Açılan komut penceresine sfc/scannow komutunu girin ve entera basın.
 • Bu işlem bilgisayarın donanım ve sistem yoğunluğuna bağlı olarak zaman alabilir. Yapılan işlem bilgisayardaki hasarlı dosyaları bularak ayıklar ve tamir etmeye çalışır.

Msvcp100.dll Hatası Çözümü Yöntem 5

Windows işletim sisteminde yer alan bazı sorunları çözmek için en güncel işletime sahip olmak gerekir. Msvcp100.dll adlı hatayı çözmek için en güncel Windows işletimini kurarak sorunu kökten çözebilirsiniz. Bu sayede bozuk olan tüm hasarlı dosyalarınız çözümlenerek tamir edilecektir.

 

Msvcp100.dll Hatası Çözümü Yöntem 6

Bu yöntem pek bilinmese de kullanan ve deneyenler tarafından olumlu geri dönüşler almıştır. Msvcp100.dll eksik hatası alıyorsanız, Visual C++ 2010 Redistributable Package (x86) programını indirmek ve kurarak sorunların çözülmesini sağlamaktır. Bu programdan başarılı sonuçlar alındığı görülmektedir.