Abonelik sistemiyle kullanıcılarına dizi, film ve çeşitli programları reklamsız şekilde sunan Netflix, bu alandaki en büyük dijital platformlardan biri olarak bilinmektedir. Kullanıcılar aylık olarak abonelik yaptırabilir ve diledikleri zaman aboneliklerini sonlandırabilir. Netflix Üyelik İptali Nasıl Yapılır? Adlı yazımızda abonelik işlemlerini sonlandırmak için izlenmesi gereken yol hakkında detaylı bilgilendirmeler yapılmaktadır.

Netflix’i Nasıl İptal Edebilirim?

Netflix, kullanıcılarına aylık abonelik sistemi şekilde kampanyalar sunarak film, dizi ve çeşitli programların izlenmesine olanak sağlamaktadır. Kullanıcılar diledikleri zaman diliminde aboneliklerini iptal etme hakkına sahiptir. Aylık abonelik sisteminde herhangi bir taahhütname bulunmaz. Ancak bazı kullanıcılar Netflix aboneliklerini sonlandırırken iptal et butonuyla karşılaşmamaktadır. Bu durumda diğer alternatif çözümlere yönlenmesi gerekmektedir. Netflix üyeliğinizi iptal etmek için;

  • Kişisel bilgilerinizi kullanarak Netflix sayfasına giriş yapınız.
  • Kullanıcı profilinizin “Hesap” bölümünü seçiniz.
  • Aboneliklerim kısmında “Üyeliği İptal Et” butonuna tıklayınız.
  • Netflix üyesi olmak için ödemeler ilk etapta gerçekleştiği için üyeliğinizi iptal ettikten sonra herhangi bir ücretle karşılaşmazsınız.
  • Netflix üyeliğinizi iptal etmek için yapılan yönlendirmeler yukarıdaki gibidir. Uygulamayı silmeni veya hesabınızdan çıkış yapmanız üyeliği sonlandırmaz.

Bazı kullanıcılar Netflix abonesi olsalar dahi hesaplarındaki “Üyeliği İptal Et” butonunu görememektedir. Bu durumda;

  • Faturalama şirketiniz veya bankanız aracılığıyla aboneliğinizin sonlandırılması için başvuruda bulunabilirsiniz. Müşteri temsilciniz gerekli doğrulamaları yaptıktan sonra üyeliğinizin iptali için işlem başlatacaktır.

Netflix Üyeliğimi İptal Edersem Kalan Günlerimi Kullanabilir Miyim?

Netflix üyeliğinizi iptal ettiğiniz takdirde kalan günlerinizi kullanabilirsiniz. Üyelik başlangıcında abonelik ücreti alındığı için mevcut faturalandırma dönemi oluşturulur. Üyeliğinizi başlattığınız aboneliğinizi iptal ettirseniz dahi faturalandırma dönemindeki erişim hakkına sahip olursunuz. Netflix izlemeniz için hiçbir engel bulunmaz. Üyeliğinizin sonlanmasına kaç gün kaldığını Hesap> Faturalama Ayrıntıları sayfasından erişebilirsiniz.

Netflix Üyeliğimi İptal Edince Ücret Ödemem Gerekir Mi?

Netflix üyelik sisteminde ücretler ilk etapta alındığı için ödeme yapmadığınız dönemlerde hesaba erişemezsiniz. Üyeliğinizi iptal ettiğiniz takdirde ekstra ücret ödemeniz gerekmez. Ücret ödemenizi gerektirecek herhangi bir taahhüt bulunmamaktadır.

Netflix’e Tekrar Üye Olabilir Miyim?

Netflix abonelik sisteminde tekrar üye olmak için sınır bulunmamaktadır. Belirli dönemlerde aboneliklerinizi iptal edebilir ve daha sonraki süreçte tekrardan Netflix platformuna katılabilirsiniz. Üstelik dijital platformdaki kişisel verileriniz (kaydettiğiniz veya izlediğiniz dizi, film, belgesel gibi) 10 ay boyunca saklanır. Bu süre boyunca geri döndüğünüz takdirde kişisel verilerinize tekrardan ulaşabilirsiniz.