İnternet kullanımın arttığı bu dönemlerin sonuçlarından bir tanesi de video içeriklerinin sayısının ve izlenmesinin artmasıdır. Video birleştirme, kesme, değiştirme ve farklı hale getirmek için video birleştirme uygulamalarına veya birçok online video birleştirme sitesine ihtiyaç duyarsınız. Online video birleştirme sitelerinin avantajı, herhangi bir ek yazılım kullanmanıza gerek kalmadan video birleştirme, video kırpma, video kesme, videoya eklentiler yapma gibi birçok işlemleri kolaylıkla yapmanızı sağlar. Online video birleştirme siteleri maddi olarak da daha uygun bir politika izlemektedir. Video içeriklerinizin kalitesini arttırmak için kullanacağınız uygulamaların birçoğu ücretli halde karşımıza çıkarken yeni başlayanlar için online video birleştirme daha hesaplı olacaktır.

1: Online Video Cutter

Online Video Cutter programı, ücretsiz olarak kullanabileceğiniz video kırpma, video dönüştürme, video düzenleme gibi birçok özelliği bünyesinde barından ve basit ara yüzü sayesinde birçok kullanıcının kolay hareket edebilmesini sağlayan online video birleştirme sitesidir. Hiçbir kurulum veya indirme işlemi gerçekleştirmeden birçok formattaki videolarınız için işlem gerçekleştirebilirsiniz. Türkçe arayüzü sayesinde ülkemizde tercih edilme oranı oldukça yüksek olan bu sitede, ses kaydedebiliyor ve direkt olarak web kameranız üzerinden kayıt oluşturabiliyorsunuz.

Online Video Cutter sitesinin bazı özelliklerini sıraladığımızda;

-Bu internet sitesi, var olan birçok video formatını desteklemektedir.

-Var olan dosyanızı yükledikten sonra kalite değerini seçerek istediğiniz seviyeye ulaştırabilirsiniz.

-500 MB’a kadar olan tüm video formatlarınız üzerinde düzenleme işlemi yapabilirsiniz.

2: Online Converter

Online Converter sitesi bir diğer online video birleştirme sitesidir. Online Converter, 200 MB’a kadar olan birçok video formatındaki içeriğiniz üzerinde işlem yapabilmenize olanak sağlıyor. Art arda 4 videoyu aynı anda birleştirmenize imkân verirken, video boyutunu küçültme, video yönünü belirleme, çözünürlüğü değiştirme ve videonun belirli bir kısmına logo ekleyebilme gibi çok farklı işlemler de sunmakta.

3: Magisto

Magisto eklentisini kullanarak videolarınızı birleştirme, efektler ekleme, fon müzik ekleme, resimlerden video oluşturma gibi birçok özelliği sizlere sunuyor. Online video birleştirme işlemleri için yeterli düzeyde içerik sunan Magisto uygulamasının birçok üst seçenekleri de bulunmaktadır. Premium, Professional ve Business gibi ücretli seçenekleri bulunan bu eklentiyi dilerseniz daha Professional şekilde kullanabilirsiniz.

4: Pixiko

Sıkça tercih edilen bir diğer online video birleştirme sitesi ise Pixiko’dur. Birçok video düzenleme aracını kendi içerisinde barındıran Pixiko, basit şekilde video düzenleme işlemleriniz için yeterli bir donanım sunmaktadır. Ücretsiz olarak bazı düzenlemeleri imkân sunan bu uygulamadan maksimum seviyede yararlanabilmek için Premium paketine sahip olmanız gerekiyor.

5: Kapwing

Kapwing uygulaması da tercih edilen online video birleştirme sitelerinden bir tanesidir. Diğer seçeneklerden ayrılan özelliklerden bir tanesi ise sizlere videolarınızı depolama seçeneği sunmasıdır. Yani video düzenleme işlemleri gerçekleştirdiğiniz uygulamanızı sizler için depolayarak yer açma potansiyeline sahiptir. Ücretsiz olarak kullanılan bu uygulamanın tam kapasiteli versiyonu da ücretli olarak satışa sunulmuş durumda. Ücretsiz versiyonunda videolarınızı 7 gün boyunca depolayabilirken Professional versiyonunda sınırsız olarak depolayabilirsiniz.