Microsoft Office ailesinin bir üyesi olan Outlook uygulaması kullanıyorsanız başlıkta bahettiğimiz “Outlook İmzalar Açılmıyor ” sorunu ile karşılaşabilirsiniz. Bu yazımızda imzalar bölümün neden açılmadığını ve bu sorunu nasıl çözeceğinizi resimli olarak anlatacağız.

Microsoft Outlook İmzalar Açılmıyor Sorunu

Hatanın sebebi Office güncellemelerinde yüklenen Microsoft Office Desktop Apps uygulaması. Bu uygulama Outlook içerisindeki bir yapıyı engelliyor. Bundan dolayı imzalar bölümü açılmamaktadır.

Microsoft Outlook İmzalar Açılmıyor Çözümü

Outlook imzalar bolumu acilmiyor 1 - Outlook İmzalar Açılmıyor - Çözümü (Resimli Anlatım)

Yapmanız gereken işlem oldukça basit eğer Windows 10 kullanıyorsanız arama veya başlat çubuğuna Uygulamalar ve özellikler yazalım karşımıza bilgisayarınıza yüklü tüm uygulamalar listelenecek burada yer alan arama bölümüne Microsoft Outlook Desktop Apps yazalım ve karşımıza çıkan Kaldır butonuna basarak uygulamayı kaldıralım. Ardından bilgisayarımızı yeniden başlatalım sorun %99 çözülecektir.

Not: Bu anlatım Office 2010, Office 2013, Office 2016, Office 2019 ve Office 365 için geçerlidir diğer office uygulamalarını kullanıyorsanız test ederek yorum kısmından bize sonucu bildirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir; Outlook yedek alma işlemleri