Microsoft office programlarında bazen açılışta çeşitli hatalar alınabilir, bazen hiç açılmama sorunları meydana gelebilir. Bugün bir kullanım Outlook’u açmaya çalıştığında İşleniyor yazısında kaldığını belirtti. Kendi denediği ilk yöntem bilgisayarını yeniden başlatmak 🙂 olmuş fakat malesef buda çözüm olmamış.

Outlook İşleniyor da Kalıyor Sorununu nasıl çözdüm?

İşleniyor yazısında kalmasının sebebini sorunu çözdükten sonra 1. ihtimal office etkinleştirme istemiş bundan kaynaklandığını düşünüyorum 2. bir ihtimal ise eklentilerden dolayı outlook açılmamış olabilir.

Outlook Güvenli Mod

Aynı sorun sizdede varsa aşağıdaki kodu CMD ekranına veya arama çubuğuna yazıp Outlook’u güvenli modda başlatın.

Program kesinlikle açılacaktır sonrasında gerekiyorsa Office etkinleştirmenizi yapın. Ardından sizlerle daha önce paylaştığımız Outlook Eklentilerini Devre Dışı Bırakma makalesindeki yöntemle kullanmadığınız eklentileri devre dışı bırakın ve Outlook’u kapatıp normal bir şekilde açın.

outlook.exe /safe

outlook isleniyoda kaliyor guvenli modda baslatma - Outlook İşleniyor da Kalıyor ve Açılmıyor - Çözüm: Güvenli Modda Başlatmak

Yukarıdaki işlem Outlook sürümlerinin tümünde aynı şekildedir. Bendeki sürüm Office 2016 fakat Office 2013, Office 2010, Office 365, Office 2007 ve Office 2003’te işinize yarayacaktır.