Dünya çapında en fazla kullanılan mail istemcilerinden birisi olan Outlook kullanışlı arayüzü ve özellikleriyle öne çıkmakta. Bu yazımızda sizlere Outlook üzerinde mailler neden geç düşer bunları resimli bir şekilde anlamaya çalışacağız.

Outlook içerisinde bazı mail sunucularından dolayı yaşanan en büyük sıkıntı saat farklarıdır eğer karşı taraf size maili attım fakat sizde bana düşmedi diyorsanız karşı tarafla saatlerinizi kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz.

outlook mailler gec gelme sorunu - Outlook Maillerin Geç Düşme Sorunu ve Çözümü

Outlook üzerinde maillerin geç düşmesinin bir diğer sebebi ise mail kurulduğundan yapılması gereken tanımlamaların atlanması olabilir muhtemelen sorununuza %90 ihtimalle çözüm bu olacaktır. Yani burada anlatmak istediğimiz şu örneğin abc@firmaismi.com şeklinde bir mail kurdunuz fakat bu adrese düşen mailler çok geç geliyor. Yapmanız gereken şey aşağıda ki resimde de gösterdiğimiz üzere üst menüden Gönde Al sekmesine tıklayıp çıkan bölümden Gönder/Al Grupları bölümüne tıklayıp alt tarafta açılan menüden Gönder/Al Grupları Tanımla ekranı açmak.

outlook mailler gec gelme sorunu 1 - Outlook Maillerin Geç Düşme Sorunu ve Çözümü

Gönder/Al Grupları Tanımla ekranı aşağıdaki gibidir maillerin sunucudan kaç dakikada bir kontrol edileceğini yani kaç dakikada bir gönder al işleminin otomatik yapılacağını ayarlayabiliyoruz. En alt bölümde yer alan Tüm Hesaplar grubu ayarı bölümünün altındaki Her …. dakidada bir otomatik gönderme/alma gerçekleşsin bölümündeki … bölümü 1 yapıp ekranı kapatalım artık mailler default 30 dakikadan 1 dakikaya düşmüş olduğu için daha çabuk düşecektir.

outlook gonder al gruplari - Outlook Maillerin Geç Düşme Sorunu ve Çözümü