Power Boost VK-G1008S Oyuncu Kasası İnceleme

Daha önce de belirtitiğim gibi işim gereği elime çok fazla donanım geçmekte bunlardan sonuncusu ise Power Boost markasının Royal Serisi VK-G1008S model USB 3.0’lı pencereli oyuncu kasası oldu. İçinde PSU bulunmayan bu kasaya geçmeden önce Power Boost markasına bakalım.

Kesintisiz güç kaynakları, UPS ve bilgisayar kasalarında adını duyduğumuz markalardan birisi haline gelen Power Boost, ülkemize Vektron Elektronik tarafından getirilmekte. Kasayı elime aldığımda da gördüm ki malzeme kalitesi fiyat tutarlılığı gayet yerinde. Kutu içeriği bol ihtiyacınızdan fazla vida vb. apart var, kullanım klavuzu Türkçe olarak hazırlanmıştı. Hiçbir zaman hiçbir markaya çok iyi tanımıyorsak ön yargılı yaklaşmamak gerekiyor ben bu markanın ürününü ilk defa aldım iyi ki de almışım dedim gerçekten.

Power Boost VK-G1008S

Kasaya geçecek olursak elimizde bulunan Biostar H110M anakart, İntel G4560 işlemci, 8GB DDR4 RAM ve Gigabyte RX570 4GB ekran kartına yeni bir kasa ihtiyacı vardı oyun için kullanılacak olan bu kasada soğutma iyi olmalı, yan pencere camlı olmalı ve renkli fana sahip olmalıydı. Modellere bakarken pekçok markanın pahalı ürünü vardı hatta 300 TL’lik bir kasayı sepete attım bekliyordum ve Power Boost VK-G1008S’i gördükten sonra kısaca bir yorumlara baktım ve almaya karar verdim (Fiyatı 220 TL). UPS kargo ile 2 gün sonra kapıma kadar geldi.

Power Boost VK G1008S inceleme 1 - Power Boost VK-G1008S Oyuncu Kasası İnceleme

Kutu içeriğinden çıkan vida çeşitleri, kablo toplayıcı cırtlar, kullanım kılavuzu gayet yeterli. Mid Tower boyunda olan BOOST Royal VK-G1008S, USB 3.0 desteği sunarken 3 adet 12 cm mavi ledli fanla gelmekte. İçinde güç kaynağı yer almıyor.

Tasarım olarak çok beğendiğimi belirtmiştim fanların ışıklarını açınca gerçekten tam bir oyuncu kasası. Kullanılan metal ve plastik malzemeler orta seviyenin üstünde sinirlenip uçan tekme atmadıkça çabuk kırılacak veya çatlayacak gibi durmuyor 🙂

Power Boost VK G1008S inceleme 3 - Power Boost VK-G1008S Oyuncu Kasası İnceleme

Kasada güç kaynağından gelen kabloları gizlemeniz için penceresiz tarafta oldukça geniş alan var, kabloları yine bu arka yüzey üzerinde yer alan deliklerden geçirerek anakartınıza takabiliyorsunuz bu da kablo karmaşasını yokediyor. Ekran kartınız ne kadar büyük olursa olsun içi oldukça ferah olan Power Boost VK-G1008S’in ön yüzü üstten aşağı tam ızgaralı tasarıma sahip kasada yer alan 3 tane mavi 12 cm’lik fanın 2 tanesi bu ön yüzde  ve içeriye hava basıyor. Diğer 3. fan ise arka tarafta yer alırken içerideki sıcak havayı dışarıya atmakla görevli.

Power Boost VK G1008S inceleme 2 - Power Boost VK-G1008S Oyuncu Kasası İnceleme

Kasanın üst bölümünde açma kapama tuşunu büyük bir şekilde görebiliyoruz tuş oldukça hassas zorlamıyor, hemen sağında  ve solunda plastik kapaklar var bunları kaldırınca sağında 1 adet mavi USB 3.0 onun arkasında reset tuşu, hdd ledi ve 12 cm’lik fanları düşük modda mı yoksa yüksek modda mı yok kapalımı kalacak ayarlayabildiğimiz bir switch yer alıyor. Sol tarafında ise 2 adet USB 2.0 ve 1 adet mikrofon 1 adet kulaklık/hoparlör girişi var.

Fanların sesleri işlemci fanından daha az (İntel’in stok fanı) bu nedenle çok hissettirmiyor üflemeleri yeterli düzeyde.

İlginizi çekebilir: Sıfırdan bilgisayar toplama ve yapılan hatalar.

Pencereli bölüm gerçekten çok şık hele ki içindeki ekran kartı veya başka bir parçanız daha ışıklıysa görünüm müthiş bir hal alıyor. Keşke olsaydı dediğim bir özellik ise fanların renkleri en azından ana renklerde değiştirilebilir olabilirdi. (Kırmızı, yeşil, mavi, sarı gibi)

Power Boost VK G1008S inceleme 5 - Power Boost VK-G1008S Oyuncu Kasası İnceleme

Zalman Kasa ile yan yana

Olumsuz konuşabileceğim sizinde eğer alırsanız dikkat etmesi gereken yer, arkada ki deliklerden anakarta doğru kabloları geçirirken sürtünmeden dolayı ekran kartına giden güç kablosunda yıpranma oldu bu kısımlar biraz keskin. Ekran kartı güç kablosunun üzerinden 80 – 120 watt civarı elektrik geçeceği için dikkatli olmanız gerekli.

Power Boost VK G1008S inceleme 4 - Power Boost VK-G1008S Oyuncu Kasası İnceleme

Sonuç olarak fiyatına göre malzeme kalitesi oldukça iyi içi ferah kablo çekmede ve anakart bağlantılarını yapmakta hiç zorlanmadım. Üst butonların ve USB’lerin olduğu bölümlerin kapaklı olması ince düşünüldüğünü gösteriyor. Bütçeniz yetiyorsa değerlendirebilirsiniz, markaya takılmanıza hiç gerek yok aynı renk tonunda bir klavye mouse ile çok iyi bir kombin yakalayacaksınız.

Bunları da beğenebilirsin
6 Yorumlar
 1. Yasin diyor

  İncelemeniz çok iyi olmuş internette başka bu kasayı inceleyen site bulamadım almaya karar verdim bende power boost genel itibariyle çok iyi gözüküyor royal serisi bildiğim kadarı ile zaten oyuncu kasaları hep fiyat güzel

 2. Ramazan diyor

  Kasayı çok beğendim powerboost güzel iş çıkartmış bu fiyata başka hangi oyuncu kasası alınabilir acaba tavsiyeniz varmı benim için öncelik görsellik

  1. ISMAIL diyor

   Boost Royal VK-G1008S, Rampage X-Core, Boost Deluxe VK-G1011S, Boost Deluxe VK-G1023S, Rampage 66 veya Boost Deluxe VK-G1009B model oyuncu kasalarınında fiyatları buna yakın veya bununla aynı inceleyebilirsiniz. Görsel olarak hangisi hoşunuza gidiyorsa alabilirsiniz bence çünkü az çok hepsi aynı.

 3. ezel diyor

  bir oyuncu kasasından beklenen herşeyi sunuyor içi oldukça geniş ön tarafta usb 3 olması çok iyi fiyatı hele çok çok iyi bence alınır bu kasa incelemede sadece sizde buldum elinize sağlık.

 4. irfan diyor

  kasa oldukça güzel fiyatına göre çok beğendim kalitesi iyi tavsiye ederim bende boost markası fiyat / performans tam anlamı ile

 5. Utku diyor

  Belli başlı bilindik teknoloji sitelerine baktığınızda hiç kimse bu markaları önermiyor, kullanıpta bir sorun yaşayıp yaşamadıklarını sorduğunuzda kullanmıyoruz ama çok duyum aldık diyorlar. Her markanın olumlu olumsuz tarafları var ama iş öyle bir hal almışki piyasada adı sanı belli birkaç marka dışında marka bildikleri yok bu kişilerin bu işler duyumla olmaz alıp kullanacaksın varsa bir bildiğin öyle yazacaksın ama bilindik markalardan komisyon aldıkları için onu önerirler size en başta. Size şunu söyleyim yaklaşık 5 senedir kimsenin alma, bulaşma pişman olursun dediği Everest Rampage marka bir bilgisayar kasasını kullanmaktayım ancak içi Powerboost’a göre biraz dar dolayısıyla ekleme çıkarma yaparken çok zorlanıyorum bu sebepten dolayı içi hem daha ferah ve geniş hemde kablo kanallarının olması açısından Powerboost’un bu model kasasını satın aldım inşallah geldiğinde bu kasaya geçiş yapacağım. Bu kasa hakkında hiç inceleme bulamadım internette sizin sitenizide tesadüfen buldum hem açıklayıcı ve insanları bilgilendirici yazı yazmışsınız hemde kasa görsellerini ve içini paylaşarak iyice bilgi edinmesini sağlamışsınız insanların zira satış sitelerine koyulan örnek resimler ile sizin kurulum öncesi ve sonrası çektiğiniz resimler bir olmuyor. Gördümki fiyatınıda hesaba kadar isek çok mantıklı bir seçim yapmışım.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.