PUBG Lite Nedir?

PUBG bilgisayar versiyonunun ne kadar yüksek sistem gereksinimleri olduğunu hepimiz biliyoruz. PUBG Lite sürümü ise düşük sistemlerde kısacası düzüstü bilgisayarınızda veya eski nesil işlemci ve ekran kartlı bilgisayarınıza sizlere PUBG deneyimi yaşatacaktır hatta Intel HD Grafik ile bile PUBG oynayabileceksiniz. PUBG Lite sürümünde yine 100 kişilik haritalarda hayata kalma mücadelesi verirken silahlar, araçlar ve stratejinizi kullanarak hayatta kalmayı başaran son kişi olmaya çalışacaksınız.

PUBG Lite Ücretli mi olacak Ücretsiz mi? Nasıl İndirilir?

PUBG Lite oyunu tamamen ücretsiz olacak şuan için Ocak 2019’da bazı ülkelerde indilebilir hale gelen PUBG Lite sürümünü Türkiye’deki kullanıcılar https://lite.pubg.com/tr/download/  internet sitesinden yayınladığı zaman Türkçe dil destekli bir şekilde indirebilecekler ayrıca Oyun Pixel internet sitesinden haberleri takip edebilirsiniz.

pubgliteonkayit - PUBG Lite Nedir ? Minimum ve Önerilen Sistem Gereksinimleri (İndirme Linki)

Türkiye ve Brezilya’da ön kayıtların başlayacağı tarih 9-22 Mayıs olarak açıklanırken ön kayıt için:  https://lite.pubg.com/tr/2019/05/09/event-pubglite-pre-registration-tr/ adresindeki formun dolduruması gerekiyor. Ön kayıt yapan kullanıcılara ise oyun indirilebilir hale geldiğinde verilecek ödüller ise: M416 Kaplan silah ve Çita Paraşütü

PUBG Lite oyununu oynamak için diğer online bilgisayar oyunlarında olduğu gibi PUBG LAUNCHER kullanılacak.

PUBG Lite Minimum Sistem Gereksinimleri

PUBG Lite’ı oynayabileceğiniz minimum sistem gereksinimleri şu şekilde;

İşletim Sistemi Window 7,8,10, 64bit
İşlemci Core i3 2.4GHz
RAM 4 GB
Ekran Kartı Intel HD Graphics 4000
Harddisk 4 GB Boş Disk Alanı

PUBG Lİte Önerilen / Tavsiye Edilen Sistem Gereksinimleri

PUBG Lite’ı en iyi şekilde oynayabileceğiniz önerilen / tavsiye edilen sistem gereksinimleri ise şu şekilde;

İşletim Sistemi Window 7,8,10, 64bit
İşlemci Core i5 2.8GHz
RAM 8 GB
Ekran Kartı NVIDIA Geforce GTX 660 or AMD Radeon HD 7870
Harddisk 4 GB Boş Disk Alanı

PUBG Lite Açılmıyor / Başlamıyor Hata Veriyor?

PUBG Lite oyununu destekleyecek sisteminiz varsa ve oyunu açamıyorsanız sistemin bazı yazılımsal gereksinimleride bulunmakta. Microsoft Visual C++, .NET Framework 4.5.2 ve DirectX 11’i bilgisayarınıza yükleyerek oyunu tekrar açmayı deneyebilirsiniz. Ayrıca ister AMD ister NVidia ister Intel HD grafik ekran kartı kullanın sürücülerinizin güncel olduğunu teyit etmeniz fayda var.

PUBG oyunu hakkında yayınladığımız diğer makaleleri okumak için tıklayınız:

PUBG FPS arttırma yöntemleri

PUBG Mobile Türkçe yapma rehberi

Pubg Lite Türkiye Server’ı Açıldı – Güncelleme

23.05.2019 itibariyle PUBG Lite Türkiye’de aktif hale getirildi. https://lite.pubg.com/tr/ adresine girerek oyuna kayıt olup indirebilirsiniz.