Tencent firması tarafından geliştirilen PUBG Mobile kısa zamanda nasıl popüler olduysa yine bu oyunun emülatörleri de kısa sürede başarı gösterdi. PUBG mobile oyununu bilgisayarda oynamanızı sağlayan bu emülatörlerin en başında ise Tencent Gaming Buddy yer alıyor.  Hem mobilde (Android / iPhone) hem de bilgisayar emülatöründe oyun bazen İngilizce olabiliyor sizlere bu yazıda Türkçe nasıl yapılır resimli olarak adım adım anlatacağız.

pubgmobileturkceyapma - PUBG Mobile - Tencent Gaming Buddy Türkçe Yapma

1. Adım: Bilgisayar emülatörüne veya PUBG Mobile’e giriş yapalım. Oyunun Ayarlar tuşuna (yukarıdaki resimde 1 yazan yer) basarak ayarları açalım.

pubgmobileturkceyapma2 - PUBG Mobile - Tencent Gaming Buddy Türkçe Yapma

2. Adım: Sağ köşede yer alan ayar seçeneklerinde aşağı doğru inelim ve Language yazısını seçelim. Sol tarafta dil seçenekleri listelenecek buradan Türkçe seçelim.

pubgmobileturkceyapma3 - PUBG Mobile - Tencent Gaming Buddy Türkçe Yapma

3. Adım: Dil değiştirmek isteyip istemediğinizi onaylamanızı isteyecek OK tuşuna basarak onaylayalım. Ardından sizi ana giriş ekranına yönlendirecek ve yazıların Türkçe olduğunu görebileceksiniz.

pubgmobileturkceyapma4 - PUBG Mobile - Tencent Gaming Buddy Türkçe Yapma

Yukarıda ki resimde de göreceğiniz üzere PUBG mobile oyunumuz / Tencent Gaming Buddy artık Türkçe oldu. Sizlere daha önce sunduğumuz PUBG bilgisayar sistem gereksinimleri yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.