PUBG oyuncularının son zamanlarda gelen güncellemelerden sonra en çok şikâyet ettiği konuların başında FPS gelmektedir. Özellikle yüksek kalitede bir oyun olmasının yanı sıra gelen güncellemelerin boyutlarının da çok yüksek olması oyun içerisinde FPS’nin düşmesine neden olmaktadır. Bu yüzden de sizlerin merak ettiği FPS arttırma yöntemleri hakkında bilgiler sunalım.

FPS nedir?

fps nedir artarsa ne degisir - PUBG'de FPS Arttırma Yöntemleri

Bilmeyenler için öncelikli olarak kısa bir şekilde bunun açıklamasını yapmak istiyoruz. Oyun içerisinde yer alan görüntü karesinin anlık olarak ekrana yansıması diyebiliriz.

Yani ses ve görüntülerin oyun içerisinde anlık olarak gelmesi sizlerin o oyunda daha başarılı olmanızı sağlayacaktır. Bu yüzden de FPS’nizi arttırmak için belirttiğimiz ayarları yaparak oyununuzu daha başarılı bir şekilde oynama şansını yakalamış olursunuz.

PUBG FPS ayarları nasıl olmalıdır?

PUBG oyununun ayarlarını daha stabil çalışır hale getirmek için ayarlar bölümüne giriş yaparak buradan belirlenen özellikleri size uygun hale getirmeniz gerekmektedir.

  • Öncelikli olarak ayarlar bölümünde yer alan Genel kalite ayarlarınızın özel olarak seçilmesi gerekmektedir.
  • Ekran ölçeği olarak belirlemeniz gereken oran ise 80 ile 85 arasında olması FPS’nin artış göstermesine yarayacaktır.
  • Kenar yumuşta oranı olarak ise orta seviye ayarda oynamanız gerekmektedir.
  • Rötuş ayarı olarak ise çok düşük seçmenizde FPS’nin artmasını sağlayacak olan özellikler arasında yer almaktadır.
  • Gölge menüsü içerisinde de çok düşük ayarı seçmenizi öneriyoruz.
  • Doku menüsünde yer alan ayar bölümünden de orta seviye belirlemeniz gerekmektedir.
  • Efektler menüsü içerisine girdiğini zaman da burada yer alan çok düşük ayarını yapmanız FPS’nin düşmesine yarayacak en önemli ayarların başında gelmektedir.
  • Yeşillikler menüsünde de çok düşük ayarı seçmenizi sizlere öneriyoruz.
  • Görüş uzaklığını da orta seviyede belirlemeniz FPS’nin düşmesine etki edecek olan unsurlar arasında yer almaktadır.

Bu belirttiğimiz ayarları yaptıktan hemen sonra sizlerde oyun içerisinde yaşadığınız sıkıntılarla ilgili olarak herhangi bir sıkıntı yaşamadan oyunlarınızı başarılı bir şekilde oynama şansınızı yakalamış olacaksınız.

Merak ettiğiniz diğer sorularınızın cevapları için bizlere sitemizde bulunan yorum kısmından ulaşarak merak ettiğiniz cevapları öğrenebilirsiniz.

Daha detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.