Nerde o eski Nokia telefonlar herhangi bir sorun olunca arka kapağını açıp bataryayı çıkartıp takınca telefon kendi kendine yeniden başlardı şimdiki akıllı telefonların birçoğu ise gizli batarya ile geldiğinden malesef bu şekilde bir işlem yapamıyoruz arka kapağı hiçbir şekilde çıkartamıyoruz.

Samsung Galaxy A9 Donma Sorunu

Bugün başıma ilginç bir durum geldi yaklaşık 6/7 aydır kullandığımz Samsung Galaxy A9 2018 telefon birden bire dondu ve ekrana yaptığım hiçbir dokunmayı alıgılamadı e bataryada çıkartılamadığından bu durumdan kurtulmanın yollarını aradım. Samsung ile yaptığım görüşmede diğer Samsung modellerinde de olduğu gibi A9 2018’de de resetleme işlemi (verileri sıfırlamıyor sadece donan telefonu kapatıp yeniden açıyor) yapılabileceğini belirttiler. Söylenen adımları uyguladıktan sonra sorunum çözüldü.

Samsung Galaxy A9 Nasıl Resetlenir – Yeniden Başlatılır ?

samsung galaxy a9 donma sorunu - Samsung Galaxy A9 Donma Sorunu - Nasıl Resetlenir ?

Yapmanız gereken oldukça basit ses kısma ve kapatıp açma tuşuna (resimde gösterilen tuşlar) yaklaşık 7 / 8 saniye aynı anda basılı tutun ve ekran kapandığında elinizi tuşlardan çekin. Telefon kendi kendine kapanıp açılacaktır. Artık normal bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

Samsung Galaxy A9 Neden Donar ?

Neden donmuş olabilir konusuna gelirsek belkide haftalardır hiç telefon kapanmadı veya şarjı bitipte kendini otomatik kapanmadı. En azından haftada bir yeniden başlatırsanız muhtemelen donma vb. bir sıkıntı yaşamayacaksınız.

Ayrıca yüklemiş olduğunuz uygulamalar sorun çıkartmış olabilir bunları ince eleyip sık dokumalı sık sık donma yaşıyorsanız son yüklediğiniz uygulamaları telefonunuzdan kaldırmalısınız.