Samsung’un ülkemizde en çok satan akıllı telefonlarından birisi olan J7 Prime modelinde güvenli mod (safe mode) seçeneği bulunuyor. Nasıl windows bilgisayarlarda bu mod yer alıyor ve sistem kurulu tüm uygulamaları devre dışı bırakıp sadece fabrikasyon uygulamalarını açıyorsa J7 de de bu şekilde güvenli mod başlatılıyor.

Peki Samsung J7’de güvenli mod nasıl açılır veya açtınız güvenli moddan çıkartmak istiyorsunuz fakat telefon da güvenli mod kapanmıyor şeklinde uyarı alabilirsiniz bunları nasıl yapacaksınız kesin çözümü resimli olarak anlatmak istedik.

Not: Anlatacağım yöntem; Samsung Galaxy J7 Prime, Prime 2, J7 Pro, J7 Duo, J7 Core, J7 2016 Edition, J7 Max ile uyumludur. (SM-G610F – SM-G611F – SM-G610F/DS – SM-G611F/DS)

Samsung Güvenli Mod Nedir?

samsung j7 prime guvenli mod - Samsung J7 Prime Güvenli Mod Nasıl Açılır - Kapatılır? (Resimli Anlatım)

Samsung, bazı modellerinde herhangi bir yazılımsal hata olması durumunda işletim sistemini fabrikasyon uygulamalarla başlatması için güvenli moda geçiş yapmayı etkinleştirdi. Bu modda telefonunuzu açtığınızda sizin yüklediğiniz tüm uygulamalar gözükmeyecek ve çalışmayacaktır (Whatsapp vb. telefonda yüklü gelmeyenler). Örnek veriyorum bir wifi şifre kırıcı apk kurdunuz fakat bunu kurduktan sonra telefondan bir türlü kaldıramadınız bu noktada yapmanız gereken tek şey güvenli modu aktif edip güvenli mod üzerinden programı kaldırmak.

Güvenli mod Android telefonunuza hiçbir zarar vermez ve içindeki verileri silmez bu yüzden telaşe yapılacak bir durum söz konusu değil. Güvenli moda geçtikten sonra çok rahat bir şekilde eski moda geçebiliyorsunuz.

Samsung J7 Güvenli Mod Nasıl Açılır ?

Güvenli modu aktif etmek için;

samsung j7 serisi guvenli mod acma - Samsung J7 Prime Güvenli Mod Nasıl Açılır - Kapatılır? (Resimli Anlatım)

1. Adım: Telefonu Kapatın

2. Adım: Güç ve Orta Home tuşuna aynı anda basın ekrana Samsung logosu geldiğinde güç düğmesini bırakın ve hemen ses kısma tuşuna basık tutun telefon komple açılınca elinizi home ve ses kısma tuşundan çekebilirsiniz.

Samsung J7 Güvenli Mod Nasıl Kapatılır ?

Bazı modellerde güvenli moda girince üst menüde Güvenli mod açık, güvenli modu kapatmak için buraya tıklayın yazmasına rağmen yeniden başlatınca güvenli modda takılı kapabiliyor. Bu nedenle biz tuşlara basarak nasıl çözeceğinizi anlatalım;

samsung j7 serisi guvenli mod kapatma - Samsung J7 Prime Güvenli Mod Nasıl Açılır - Kapatılır? (Resimli Anlatım)

1. Adım: Telefonu komple kapatın

2. Adım: Güç Tuşu + Orta Home  tuşuna aynı anda basın ekrana Samsung logosu geldiğinde gü. tuşundan elinizi çekin cihaz komple açılınca home tuşunuda bırakabilirsiniz.

Arkadaşlar böylelikle sol alt köşede Güvenli mod yazma sorunu bitecek ve telefonu normal bir şekilde kullanmaya devam edeceksiniz.