Samsung Galaxy ailesinin bir üyesi olan Note 5 çıktığı yıldan beri halen kullandığım cep telefonu. 2015 yılında piyasaya çıkan bu Android işletim sistemli cep telefonu 4 GB RAM ve sekiz çekirdek işlemcisi ile gerçekten halen güncel birçok cep telefonuna kafa tutacak düzeyde. Peki Note 5 cep telefonunda sim kart şifresi nasıl kaldırılır? veya pin kodu nasıl değiştirilir? bu konuda yapılması gereken adımları resimli olarak sizlere göstermek istedik. Çünkü cihazda o kadar çok ayar varki pin kodu bölümünü bulmanız biraz zaman alabilir bende sizlere kolaylık sağlamak adına bu konuda kısa bir makale yazmak istedim.

note 5 sim kart pin kodu kaldırma değiştirme 1 - Samsung Note 5 Pin SIM Kodu Değiştirme ve Kaldırma Nasıl Yapılır?

1. Adım: Note 5 üzerinden Ayarlara girelim buradan kilit ekranı ve güvenlik bölümüne açalım. (Resim 1)

note 5 sim kart pin kodu kaldırma değiştirme 2 - Samsung Note 5 Pin SIM Kodu Değiştirme ve Kaldırma Nasıl Yapılır?

2. Adım: Kilit Ekranı ve Güvenlik menüsünün en altından Diğer Güvenlik Ayarlarına basalım. (Resim 2)

note 5 sim kart pin kodu kaldırma değiştirme 3 - Samsung Note 5 Pin SIM Kodu Değiştirme ve Kaldırma Nasıl Yapılır?

3. Adım: Diğer Güvenlik Ayarlarının içinden SIM Kart Kilidini Ayarla yazan yere dokunalım. (Resim 3)

note 5 sim kart pin kodu kaldırma değiştirme 4 - Samsung Note 5 Pin SIM Kodu Değiştirme ve Kaldırma Nasıl Yapılır?

4. Adım: Son adımda ise artık SİM kart pin ayarları bölümüne geldik. Burada SIM kartı kilitle yazan yere tıklarsak size mevcut pin kodunuzu soracak ve sonrasında pin kodunuzu artık telefon açılışta istemeyecek yani kapatacak.

SIM kart PIN’ini değiştir yazan yere tıkladığınızda ise mevcut pin kodunuzu soracak ardından yeni şifre girişi yapmanızı isteyecek yeni şifreniz minimum 4 karakter olmalı.

Böylelikle micro sim kart pin kodu şifresini kapatma veya değiştirme işlemini başarıyla tamamlamış olduk. Burada gösterdiğimiz yol menülerinin birbirine benzemesinden dolayı Samsung Note 3, Note 4, Note 8 ve Note 9 modellerinde de muhtemelen aynıdır.