Sinema 7. Sanat dalı olarak kabul edilmiştir ve kendi içinde çok değişik türleri vardır.  Duygusal, dram, macera, aşk tarzı filmler vardır ki bu yazıda da sinema tarihinin en rahatsız eden ve bu yüzden yasaklanma noktasına gelen sanat olup olmayacağı tartışılır eserlerinden bahsedeceğiz.

Yasaklı Filmler

İşte o filmlerden bazıları; (Gerçekten bazılarının içeriği o kadar kötü ki afişlerini dahi siteye koymaya cesaret edemedik. Psikolojik anlamda bazıları deformasyona sebep olabilir)

The Human Centipede: Yönetmeni olan kişi Tom Six bu filminde resmen mide bulandırıyor ve insanları ciddi anlamda geriyor. Film 2009 yapımı. Filmin konusu ruh hastası olan bir bilim insanın yapmış oldukları üzerine kurulu ve film bu noktada ciddi sapkınlık içeren boyutlara geliyor.

Cannibal Holocaust - Sinema Tarihinin En Rahatsız Edici Yasaklı Filmleri

Cannibal Holocaust: Yönetmenliğini Ruggero Deodato yapmış olduğu 1980 yılında çevrilmiş olan ve geçen 38 yıl içinde hala rahatsız etmeye devam bir yapıt. Filme dair ilginç olan bir diğer detay film sırasında insanlara zarar verilmemiş olsa bile ki böyle de bir ihtimal var ama hayvanlara zarar verildiği kesin olmuş durumda.

clockwork orange i56126 - Sinema Tarihinin En Rahatsız Edici Yasaklı Filmleri

Otomatik Portakal ya da diğer bir adı ile İngilizce olarak A Clockwork Orange  1971 yapımı olan kült bir film ve ünlü yönetmen Stanley Kubrick filmleri arasında son derece özel bir yere sahip. Yasaklı değil ama filmin ana karakteri olan Alex üzerinden rahatsızlık yaratan bir çalışma olarak sinema tarihine kazanmış durumda.

I Spit on Your Grave 3 poster - Sinema Tarihinin En Rahatsız Edici Yasaklı Filmleri

Mezarına Tüküreceğim ya da diğer bir adı ile İngilizce olarak I Spit on Your Grave  2010 yapımı yani yakın tarihli olan bir film. Rahatsızlık edici boyutu film eleştirmenlerince oldukça yüksek düzeyde kabul ediliyor. Film tecavüze uğrayan bir kadının intikam öyküsünü tüyler ürpertici düzeyde anlatıyor.

220px Betty blue ver2 - Sinema Tarihinin En Rahatsız Edici Yasaklı Filmleri

Betty Blue: Bu bir Fransız filmi ve seksenli yılların ikinci yarısında yayınlanan bir eser. Başrol oyuncusu Beatrice Dalle ününü bu filme borçlu ama filmdeki sevişme sahneleri ve finali nedeniyle ülkemizde de dünyanın birçok yerinde yasaklanan bir çalışma.

al interior - Sinema Tarihinin En Rahatsız Edici Yasaklı Filmleri

İçerde ya da diğer bir adı ile Fransızca e olarak À l’intérieur olan film 2007 yapımı. Bu Fransız filmi özünde insanların hayatta kalabilmek için ne ölçüde canileşeceği üzerine kurgulanan bir yapıt.