Sonsuzluk işareti gibi birçok karakteri oluşturmak için klavyeniz üzerinde belirli tuş kombinasyonlarını yapmanız gerekir. Bilgisayarınız işlemcisi üzerine tanımlanan karakter eşleşmesi ile var olan işaretleri bu sayede yaparsınız. Bu tuş kombinasyonları kullanarak Word ve Excel gibi Office programlarında kullanabilir, İnstagram, Facebook ve Twitter gibi sosyal mecralara ekleyebilirsiniz.

Klavye ile Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır?

Bilgisayar işletim sistemlerinizde sonsuzluk sembolü yapmak için ALT tuşu ile 8734 tuşlarına sırası ile basmanız gerekmektedir. ALT + 8734 kombinasyonu bize sonsuzluk sembolünü vermektedir. İşletim sisteminizde bu tuş kombinasyonu farklı bir sembolü ortaya çıkarıyor ise ALT + 236 tuşlarına basarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Word ile Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır?

Klavye tuş kombinasyonlarını kullanarak bir sonuç edemediyseniz Word üzerinde işlem yaparak kolaylıkla başarıya ulaşabilirsiniz. Bunun için;

  1. Word dosyanızın sol üst köşesinde yer alan seçeneklerden “Ekle” butonuna tıklayın,
  2. Karşınıza çıkan seçeneklerden “Simge” ‘yi seçin,
  3. Devamında ise “Tüm Simgeler” e tıklayın.
  4. Karşınıza Word üzerinde yer alan tüm simgeler çıkacaktır. Tekrar sol üst köşedeki “Yazı tipi” seçeneğini ARİAL modeli yapınız.
  5. Karakter kodu girmeniz kısıma da 221E yazıp ENTER tuşuna bastığınızda sonsuzluk işaretine ulaşmış ulaşacaksınız.
  6. Word’de uyguladığınız bu sistemi var olan Office programlarınız üzerinde tekrarlayabilirsiniz. Aynı sonuca ulaşacaksınız.

Karakter Eşleme ile Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır?

Bilgisayar sisteminiz içerisinde yer alan karakter eşlem seçeneği ile birçok kombinasyonu çeşitli karakterlere yönlendirilmiş durumdadır. Siz bu eşleşmeler üzerinde değişiklik yaparak daha rahat kombinasyonlar oluşturabilir ve dilediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Karakter eşleme ile sonsuz işareti nasıl yapılır öğrenmek istiyorsanız gerekli adımları takip ediniz,

  1. Bilgisayar ekranınızın sol alt kısmında yer alan BAŞLAT kısmındaki arama bölümüne “Karakter Eşlem” yazarak aratınız. Karşınıza çıkan pencere tuş kombinasyonlarının ve karakterlerin eşleşme ekranıdır.
  2. Bu penceredeki yazı tipi modelini Arial seçiniz ve karakter kümesini Unicode olarak belirleyiniz.
  3. Unicod’a git seçeneğine, 221E yazıp Enter tuşuna basın. Tekrardan başarılı bir şekilde sonsuzluk işaretine ulaşmış olacaksınız.

MAC İşletim Sistemlerinde Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır?

Mac işletim sistemlerinde sonsuzluk işareti yapmak için gerekli tuş kombinasyonunu yapmanız yeterlidir. Option + 5 tuş kombinasyonunu yaptığınız takdirde başarılı bir şekilde sonsuzluk işaretini yapmış olacaksınız.

Cep Telefonlarında Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır?

Android ve İOS işletim sistemine sahip telefonlarınızın emoji kısmında birçok emoji ve işaret yer almaktadır. Sonsuzluk işaretine de buradan ulaşabilir, kopyala yapıştır yaparak istediğiniz yerlerde kullanabilirsiniz.

Sonsuzluk İşaretinin Anlamı Nedir?

Sonsuzluk işareti hayatın birçok alanında kullanılan, sonu olmayan anlamına gelen bir işarettir. Matematik ve fizik gibi birçok alanda sonu olmayan anlamında kullanılırken, gündelik hayatımızda ve sosyal yaşantımızda sonsuzluğu ifade eden aşk, bağlılık ve sevgi gibi anlamlar ile pekiştirilerek romantik bir sembol anlamı oluşturulmuştur. Mükemmelliği, sonu ve başı olmayan şeyler gibi birçok anlamda kullanılan bu sembol, dönemsel değişime uğramıştır.