LOGO e-defter veya farklı entegratörlerin e-defter uygulamalarını kullanıyorsanız “Sözleşme tarihiniz ile E-Defter tarihiniz aynı yılda olmalıdır” hatası yeni yıla geçişle birlikte boy gösterebilir. Bu yazımızda Logo Tiger serisi programlarda bu hata nasıl çözülür resimli olarak anlatacağız.

Logo E-Defter gönderimi sırasında ekrana gelen hatanın detayı şu şekilde;

logoedeftertarihhatasi - Sözleşme tarihiniz ile E-Defter tarihiniz aynı yılda olmalıdır! Hatası ve Çözümü

Hatanın Çözümü

Tarih hatasını çözmek için öncelikle e-defter uygulamasını kapatın. Ardından Tigersys.exe (Tiger Sistem İşletmeni) programını açarak YÖNETİM menüsü altından FİRMALAR’a tıklayın. Hangi firmada e-defter gönderiyorsanız o firma numarası üzerine sağ tıklayın ve değiştir tuşuna basın. Alt bölümde KAYDET – VAZGEÇ ve DETAYLAR bölümü akti olacak buradan DETAYLAR‘a tıklayın.

logoedeftertarihhatasi2 - Sözleşme tarihiniz ile E-Defter tarihiniz aynı yılda olmalıdır! Hatası ve Çözümü

Detaylar ekranında MALİ MÜŞAVİR bölümüne gelerek BİTİŞ TARİHİ bölümünü mevcut bulunduğunuz yıla göre değiştirin. Şuan 2019 yılında olduğumuzdan sadece yıl kısmını 2019 yapmanız yeterli.

Artık hatasız bir şekilde e-defterinizi gönderebilirsiniz.

Bu işlemler Logo Tiger Go, Logo Tiger Plus, Logo Go 3, Logo Tiger Enterpirese ürünlerinde aynıdır aynı yöntemle sorunu çözebilirsiniz.

Eğer hâlâ Logo hatası alıyorsanız 20 yıllık tecrübesiyle Logo Bayisi Tetraport Teknoloji’den profesyonel Logo Destek hizmeti alabilirsiniz.