Spotify bünyesinde barındırdığı binlerce şarkıyı kullanıcılarına abonelik sistemi ile sunuyor. Kişiler hazır listelerden müzik dinleyebildiği gibi kendi zevklerine göre liste oluşturma hakkına da sahip. Spotify uygulamasını para kazanmak için de kullanabilirsiniz. Sistem dinleyicilere para vermese de şarkısı yayınlanan her kişiye belirli miktarda komisyon ödüyor. Spotify’dan Para Kazanma Yöntemleri adlı yazımızda, Spotify aracılığıyla ek gelir yaratmanın yolları anlatılmaktadır.

Spotify uygulamasında şarkı ve albümleri yayınlanan kişiler, dinlenme oranlarına göre belirli miktarda ücret alarak kazanç elde eder. Sizler de bu ücretlerden payınızı alarak gelir elde edebilirsiniz. Beğenilecek düzeyde profesyonel müzikleri ortaya çıkarmak sizlere daha büyük kapılar açabilir. Üstelik yeni nesil teknolojiler sayesinde şarkınızı oluştururken çok daha fazla düzenleme yapma fırsatına sahip oluyorsunuz.

Para kazanmanın yanı sıra popülerlik kazanmanız için şarkınızın Spotify’da yayınlanması önemli bir artıdır. Spotify global ölçekte amatör ve profesyonel birçok sanatçıyı sistem içerisinde barındırıyor. Size ait şarkılarınızı sisteme yükleyerek tanınmak adına ilk adımı atabilirsiniz. Sistemde milyonlarca müzik bulunsa da tanınmak için şansınız var.

Spotify ile Para Kazanmak

Spotify uygulamasının içinde yer alarak pastadan payınıza düşen dilimi alabilirsiniz. Uygulama yöneticileri, tamamen özgün olan müziklerin sistemde yer almasına olanak sağlıyor. Size ait olan eserleri Spotify’a yükleyerek ilgi çekmeyi bekleyebilirsiniz. Tanınmamış sanatçıların uygulama üzerinden para kazanabilmesi için diğer kullanıcıların oynatma listelerinde yer alması gerekiyor.

Şarkınız beğenildiği takdirde oynatma listelerinde yer almaya devam edecek ve böylece kazancınız artış gösterecek. Sistemde milyonlarca şarkı yer alsa da kazanç sağlayan binlerce kişi bulunmaktadır. Kendinize güveniyorsanız Spotify ile para kazanmak kolay olabilir.

Uygulama üzerinde popüler oynatma listeleri bulunuyor. Bu listeler diğer kullanıcılar tarafından çok sık tercih edildiği için tanınmayan insanların sektöre adım atması için önemli bir araç haline geliyor. Popüler oynatma listelerinde yer almak için liste sahipleriyle reklam anlaşması yapabilirsiniz. Reklam anlaşması sonucunda şarkınız bu listeye alınacak ve aylık binlerce kişi tarafından dinlenecektir.

Spotify her şarkının dinlenme sayısına göre ödeme yapıyor. Sistemde birden farklı şarkınız varsa hepsinin aylık dinlenme sayısına oranla kazanç sağlayabilirsiniz. Kendinizi geliştirdiğiniz takdirde Spotify ile aylık gelir sağlayabilirsiniz.

Spotify Ne Kadar Kazandırıyor?

Spotify, sisteme müzik eklemek isteyen kişilere aynı tarifeyi sunuyor. Yüklediğiniz müziğin 1000 defa dinlenmesi sonucunda yaklaşık 5 Dolar kazanıyorsunuz. Üstelik yüklediğiniz her müzik için ayrı kazanç sağlayabilirsiniz. Kazandığınız ücretin bir kısmı anlaşmalı olduğunuz müzik şirketi tarafından alınırken geri kalan miktar hesabınıza aktarılıyor.

Spotify Müzik Şirketleri

Spotify’dan para kazanma yöntemleri ile ciddi şekilde ilgileniyorsanız müzik şirketleri ile anlaşarak daha profesyonel çalışmalar ortaya çıkarabilirsiniz. Müzik şirketlerinin profesyonelliği ve reklam bilgisi sayesinde kısa süre içerisinde popülerlik kazanabilir ve milyonlarca kişi tarafından dinlenebilirsiniz. Spotify müzik şirketlerinden bazıları:

Şirket Şirket Şirket Şirket
Tunecore Ditto Music Symphonic CD Baby
Distro Kid EmuBands The Orchard Believe
Absolute Label Service DANMARK AWAL Fuga
EMS IDOL Audio Salad