Superbox, Turkcell tarafından sunulan internet hizmetidir. Fiber altyapısı bulunmayan binalarda çözüm olarak Superbox kullanılır ve çevredeki baz istasyonlardan internet erişimi alınarak kullanıcıların faydalanması sağlanır. Her modemde olduğu gibi Superbox hizmetinde de wifi değiştirmek için gerekli adımları takip etmeniz gerekmektedir. Superbox Wifi Şifresi Değiştirme adlı yazımızda, şifrenizi değiştirmek için takip etmeniz gereken adımlar sıralanmaktadır.

Superbox Nedir?

Turkcell’in sunduğu internet hizmeti olan Superbox, fiber altyapıya sahip olmayan binaların da internetten yararlanmasına olanak sağlamaktadır. Cihaz, bina içindeki alt yapıyla bağlantı kurmadan içindeki SIM Kart sayesinde çevredeki baz istasyonlarına bağlanır ve 4.5G internetten yararlanmanızı sağlar. İnternet hızı, çevredeki baz istasyonlarından alınabilecek verime göre değişkenlik gösterse de çoğu bölgede ideal seviyelerde hizmet sağlamaktadır. Superbox kullanmak için kablolu internete gerek duyulmaz. Cihazı prize takarak elektrik ile bağlantı kurmasını sağlamak yeterlidir.

Superbox Wifi Şifresi Değiştirme Nasıl Yapılır?

Superbox wifi şifresi modemin arka kısmında yazmaktadır. Bu şifreyi değiştirdikten sonra unuttu iseniz modemi sıfırlayarak şifrenin de sıfırlanmasını sağlayabilirsiniz. Var olan şifrenizi değiştirmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  • Superbox wifi şifresini değiştirmek için modemin internet hizmetine bağlı olacak şekilde tarayıcınıza 168.1.1 veya 192.168.8.1 yazarak giriş yapınız. Bu kodlar sizi Superbox sayfasına yönlendirmektedir.
  • Superbox kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yapınız. Herhangi bir değişiklik yapmadıysanız kullanıcı adı: admin şifre ise superonline olarak kabul edilir. Bu bilgilerle giriş yapabilirsiniz.
  • Karşınıza çıkan alandan “Ayarlar” seçeneğine tıklayınız.
  • Kablosuz Ağ Ayarları seçeneğine tıklayınız.
  • Bu sayfadan kullanıcı adınızı ve şifrenizi dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.
  • Ayarlar kısmındaki “Güvenlik Seviyesini” WPA2 olarak değiştirdiğiniz takdirde ağ bağlantınızı daha üst seviyeye çıkarabilirsiniz.

Superbox wifi şifresi değiştirme işlemleri yukarıda belirtilen adımları takip etmeniz halinde kısa sürede gerçekleşmektedir. İşlem sırasında karşılaşabileceğiniz olası problemlerin çözümü için Superbox müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz.

Şifrenizi değiştirdikten sonra tekrar hatırlamakta zorluk çekiyorsanız modemi sıfırlama yöntemini kullanabilirsiniz. Bu işlem sonrasında modem formatlanarak ilk kullanıcı adı ve şifresine geri dönecektir.