Drone Hizmetleri

drone - Teknoloji Alanında Girişebileceğiniz Parlak Teknolojik İş Fikirleri

Şuan dahi kişisel zevkler için özel kullanımı da yapılan drone ( insansız hava aracı ), iş girişimcileri için mutlaka değerlendirilebilir bir ürün. Devlet kurumları olmak üzere başta güvenlik güçlerinin; arama-kurtarma, tespit ve yakalama, ön güvenlik işlemleri için şuan dahi kullanımdadır. Aynı zaman da özel sektör için de; eğlence ve benzer hizmetler içinde oldukça yaygın olarak kullanılabilir bir üründür. Dünya üzerinde de, kurumsal ihtiyaçlar da dâhil olmak üzere kişisel kullanıcı sayılarının 2018 yılında 600 bin civarında olduğu düşünülüyor.

Akıllı Kişileştirilebilir Saatler

akilli saat - Teknoloji Alanında Girişebileceğiniz Parlak Teknolojik İş Fikirleri

Teknoloji firmalarının son yıllarında ardı ardına piyasaya sürdükleri akıllı saatler de; geleceğin en parlak yatırım ve girişimcilik hedeflerinden biri olarak dikkat çekiyor. Biliyorsunuz ki; telefonlar, bilgisayarlar ve diğer elektronik internet bağlantılı cihazlarda artık birbirine entegre olarak hayatımızda önemli yerler kapsıyor. Şuan; örneğin sağlık sektörü için hasta takibi için ufak tefek aksesuarlar içinde akıllı saatler çok revaçta. Tahmini olarak bu yıl içerisinde 140 milyon üzeri bir satış hedefi belirlenmiş, 10 milyar dolara yakın bir piyasa hacmiyle de birçok teknoloji şirketinin AR-GE planlarında ilk sıralarda yer almaktadır.

Araç Yol Kameraları

arac kamerasi is fikri - Teknoloji Alanında Girişebileceğiniz Parlak Teknolojik İş Fikirleri

Bunu en başta kurumsal çözümler için düşünebilirsiniz şüphesiz. Zaten; kullanıcıların büyük bir bölümü hala sektörel kullanıcılar olmakla beraber; kişisel güvenliğini önemseyen sıradan insanların da kendi araçları için çok büyük bir ilgi gösterdiği bilinmektedir. İnternet ortamında da; ülkelerden sıkça Youtube platformuna gönderilen video içeriklerinin de, bu tip yol kameralarından elde edildiğinin de farkındasınızdır. Güvenlik, takip, kargo ve benzeri birçok ihtiyacın artık vazgeçilmez cihazlarından birisi olarak yol kameralarına, ülkemizde de çok fazla rağbet olduğu bir gerçektir.

Kablosuz Kulaklık, Ekran ve Şarj Cihazları

akilli kablosuz kulaklik - Teknoloji Alanında Girişebileceğiniz Parlak Teknolojik İş Fikirleri

Hatırlarsınız, çoğumuzun çocukluk çağlarında izlediğimiz filmlerde bu tip araçları gördüğümüzde oldukça şaşırır ve hoşumuza giderdi. Fakat günümüzde neredeyse olmazsa olmaz derecesinde önem kazanan bu cihazlar, hayatımızı ciddi anlamda da kolaylaştırmaktadır. Kulaklıklar sayesinde, neredeyse ellerimizi hiç kullanmadan müzik dinleyebiliyor, saatlerce telefon üzerinden görüşmelerimizi yapabiliyoruz. Ekranlarında bir diğer avantajı, külfetli sayılabilecek ara kablo bağlantıları da aradan kaldırılınca, oldukça seri işlemleri yapabiliyoruz. Taşınabilir şarj cihazlarının da artık son dönemde, kablosuz olarak piyasa sürülmesi, kullanıcıları adeta batarya ve priz arama derdinden kurtardı diyebiliriz.