TP-Link Modem WiFi Şifresi Değiştirme (Resimli Anlatım)

TP-link markası dünya genelinde milyonlarca ürüne sahip modem, switch, router, kamera ve hatta cep telefonu üreten bir firma. Ülkemizde de modem konusunda tercih edilen ilk markalardan birisi. TP Link modemlerde wifi şifresi nasıl kolay yoldan değiştirilir bunu sizlere resimli olarak anlatacağız.

tplink modem arayuzune girme - TP-Link Modem WiFi Şifresi Değiştirme (Resimli Anlatım)

TP-Link modem arayüzüne girmek için internet tarayıcımızın adres çucuğuna 192.168.2.1 ip adresini yazalım ve entera basalım. (Bendeki model TD-W8970) eğer bu ip adresinden giremezseniz 192.168.1.1 – 192.168.0.1 ip adreslerini deneyebilirsiniz. Modem arayüz sayfası açıldıktan sonra kullanıcı adına: admin şifre kısmına: admin yazarak arayüze giriş yapalım. Eğer şifreyi kabul etmez ise internet hizmeti aldığınız firmanın ismini Türkçe karakter olmadan girip deneyebilirsiniz; turktelekom – ttnet – superonline millenicom gibi .( Telekom’un verdiği w9970 modelde şifre: turktelekom olacaktır.)

tplink modem arayuzune girme - TP-Link Modem WiFi Şifresi Değiştirme (Resimli Anlatım)

Sistemi giriş yaptıktan sonra alttaki resimde görüldüğü şekilde modeminizin modeline göre Türkçe veya İngilizce menüler sol tarafta listelenecektir. Buradan Wireless Menüsünü açalım onun altında açılan Wireless Security menüsüne girelim. Wireless Password / Wireless Şifresi yazan yerin yanına yeni wifi şifremizi yazalım ve SAVE / KAYDET butonuna basalım TP Link modemimizde wifi şifre değiştirme işlemi bu şekilde tamamlamış olacaktır.

Unutmadan söyleyelim wifi şifresini değiştirdiğinizde Windows 10 kullanıyorsanız WiFi ayarlarından bilinen ağları yönet diyerek eski Wifi bağlantınızı kaldırmanız gerekli sonrasında yeni kablosuz internet şifrenizi girerek internet kullanmaya başlayabilirsiniz. Bununla ilgili bir makaleyi yakın zamanda sizlere sunacağız.

tplink modem wifi sifresi degistirme - TP-Link Modem WiFi Şifresi Değiştirme (Resimli Anlatım)

TP Link modemlerde şifre değiştirm işlemi bu kadar arkadaşlar farklı markaların modemlerinin şifreleri nasıl değiştirilip, wifi ismi nasıl değiştirilir tüm bu konular yakın zamanda nedirnasilkimdir sitemizde olacaktır.

Güncelleme: Bilinen ağları yönetme wifileri kaldırıp yeniden bağlanmak için makalemize aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

https://www.nedirnasilkimdir.com/windows-10-bilinen-aglari-yonet-wifi-unutma-resimli-anlatim/

Bunları da beğenebilirsin
13 Yorumlar
 1. […] önceki yazımızda TP Link Modem WiFi şifresi değiştirme işlemini anlatmıştık eğer şifre değişiminide […]

 2. Ramazan diyor

  Çok işime yaradı elinize sağlık wifime bir ağırlık geldi diyordum değer tanımadığım bir iki kişi bağlıymış şifre değiştirince sorunlarım çözüldü harbiden hatta ek güvenlik olsun diye wifi ismini bile değiştirdim şuan sorunsuz

 3. Yasin Duman diyor

  wifi şifresini değiştirirken biraz uğraştım ama sayenizde çözdüm emeğe saygı. tplink kadar kaliteli bir modem görmedim kullanması kolay wifi kesilmiyor iyiki de bu markanın ürünlerini tercih etmişim.

 4. salih diyor

  çok işime yaradı bu olay çok teşekkür ederim herkesin bu konuyu okumasını istiyorum

 5. Mustafa diyor

  SAYENİZDE KOLALIKLA WİFİ ŞİFRESİNİ DEĞİŞTİRDİM ELİNİZE SAĞLIK

 6. Hüseyin Akça diyor

  Ofisimizde bulunan modem için uyguladığımızda sonuç verdi. En kısa sürede sanırım bu siteden yaptım.

 7. Ahmet yıldız diyor

  Sayenizde şifreyi hemen değiştirdim. Teşekkür ederim.

 8. Hüseyin diyor

  Tplinkin arayüzü ingilizce bende ama yinede başarılı bir şekilde değiştirdim şifreyi zor şifre belirlemek her zaman en iyisi

 9. fatma diyor

  300Mbps Wireless N Gigabit VDSL2 Modem Router Model No. TD-W9970 modelde 192.168.1.1 den girdim telekomun verdiği modem şifresi turktelekom arkadaşlar bilginiz olsun bu şekilde şifreyi değiştirdim

 10. rodos diyor

  tplink modellerinin arayüzleri hep aynı bende farklı bir model vardı fakat sizin anlettığınız yöntemle çözdüm şifre değişti 🙂 elinize emeğinize sağlık

 11. Veli diyor

  Elinize Saglik Baska Sitelerde Saatlerce ugrastim cozemedim Siteniz bana denk geldi 1 dk sifreyi ismi degistirdim

 12. SERVET diyor

  PEKİİ BU MODEMEBAĞLI ÇALIŞAN ALT MODEMLERİN ŞİFRESİNİ NASIL DEĞİŞİRİZ

  1. ISMAIL diyor

   Alt modemden kastınız wifi dağıtan yani menzin genişletici veya access pointler sanırım. Marka modele göre değişir ama en temizi o diğer alt modemleri sıfırlayıp yeniden kurun veya erişebilirseniz alt modemlerin içine girip yeniden içinden yapılandırma yapmalısınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.