TP-link markası dünya genelinde milyonlarca ürüne sahip modem, switch, router, kamera ve hatta cep telefonu üreten bir firma. Ülkemizde de modem konusunda tercih edilen ilk markalardan birisi. TP Link modemlerde wifi şifresi nasıl kolay yoldan değiştirilir bunu sizlere resimli olarak anlatacağız.

tplink modem arayuzune girme - TP-Link Modem WiFi Şifresi Değiştirme (Resimli Anlatım)

TP-Link modem arayüzüne girmek için internet tarayıcımızın adres çucuğuna 192.168.2.1 ip adresini yazalım ve entera basalım. (Bendeki model TD-W8970) eğer bu ip adresinden giremezseniz 192.168.1.1 – 192.168.0.1 ip adreslerini deneyebilirsiniz. Modem arayüz sayfası açıldıktan sonra kullanıcı adına: admin şifre kısmına: admin yazarak arayüze giriş yapalım. Eğer şifreyi kabul etmez ise internet hizmeti aldığınız firmanın ismini Türkçe karakter olmadan girip deneyebilirsiniz; turktelekom – ttnet – superonline millenicom gibi .( Telekom’un verdiği w9970 modelde şifre: turktelekom olacaktır.)

tplink modem arayuzune girme - TP-Link Modem WiFi Şifresi Değiştirme (Resimli Anlatım)

Sistemi giriş yaptıktan sonra alttaki resimde görüldüğü şekilde modeminizin modeline göre Türkçe veya İngilizce menüler sol tarafta listelenecektir. Buradan Wireless Menüsünü açalım onun altında açılan Wireless Security menüsüne girelim. Wireless Password / Wireless Şifresi yazan yerin yanına yeni wifi şifremizi yazalım ve SAVE / KAYDET butonuna basalım TP Link modemimizde wifi şifre değiştirme işlemi bu şekilde tamamlamış olacaktır.

Unutmadan söyleyelim wifi şifresini değiştirdiğinizde Windows 10 kullanıyorsanız WiFi ayarlarından bilinen ağları yönet diyerek eski Wifi bağlantınızı kaldırmanız gerekli sonrasında yeni kablosuz internet şifrenizi girerek internet kullanmaya başlayabilirsiniz. Bununla ilgili bir makaleyi yakın zamanda sizlere sunacağız.

tplink modem wifi sifresi degistirme - TP-Link Modem WiFi Şifresi Değiştirme (Resimli Anlatım)

TP Link modemlerde şifre değiştirm işlemi bu kadar arkadaşlar farklı markaların modemlerinin şifreleri nasıl değiştirilip, wifi ismi nasıl değiştirilir tüm bu konular yakın zamanda nedirnasilkimdir sitemizde olacaktır.

Güncelleme: Bilinen ağları yönetme wifileri kaldırıp yeniden bağlanmak için makalemize aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

https://www.nedirnasilkimdir.com/windows-10-bilinen-aglari-yonet-wifi-unutma-resimli-anlatim/