TP-Link Modemlerde WiFi İsmi Değiştirme

TP Link markasının birçok farklı modem modeli bulunmaktadır. Arayüz olarak birçoğu bir bürüne benzeyen bu modemlerde wifi bağlantımızın ismini nasıl değiştirebiliriz? Bu konuda sizlere resimli bir makale hazırladık.

Bir önceki yazımızda TP Link Modem WiFi şifresi değiştirme işlemini anlatmıştık eğer şifre değişiminide öğrenmek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

tplink modem arayuzune girme - TP-Link Modem WiFi Şifresi Değiştirme (Resimli Anlatım)

TP-Link modem arayüzüne girmek için internet tarayıcımızın adres çucuğuna 192.168.1.1 ip adresini yazalım ve entera basalım. (Bendeki model TD-W9970) eğer bu ip adresinden giremezseniz 192.168.2.1 – 192.168.0.1 ip adreslerini deneyebilirsiniz  ip adresini kullanmakta. Modem arayüz sayfası açıldıktan sonra kullanıcı adına: admin şifre kısmına: admin yazarak arayüze giriş yapalım. Eğer şifreyi kabul etmez ise internet hizmeti aldığınız firmanın ismini Türkçe karakter olmadan girip deneyebilirsiniz; turktelekom – ttnet – superonline millenicom gibi.

tplink modem arayuzune girme - TP-Link Modem WiFi Şifresi Değiştirme (Resimli Anlatım)

TD-W9970 model modemin arayüz ekranı tamamen Türkçe, bazı modeller ingilizce olabilir onlarıda sizlere belirteceğim. Arayüzü açtıktan sonra Sol menülerden Kablosuz / Wireless bölümün açalım onun altından Temel Ayarlar bölümüne tıklayalım İngilizce arayüzlü modemlerde Basic Settings yazmaktadır. Temel Ayarlar ekranından SSID1 yazan bölüm bizim mevcut kablosuz ağ ismimizdir. Buraya yeni yazacağınız wifi ismini girerek Kaydet/ Save  diyelim ardından bilgisayar ve tabletlerimizi mevcut şifre ile tekrardan kablosuz ağa dahil edebilirsiniz.

tplink modem wifi ismi degistirme - TP-Link Modemlerde WiFi İsmi Değiştirme

 

TP-Link Modem WiFi Şifresi Değiştirme (Resimli Anlatım)

 

Bunları da beğenebilirsin
4 Yorumlar
 1. Şakir

  wifi ismini sayenizde değiştirdim sağolun isim değiştirmeden sadece wifi şifresi değiştirildiğinde bilgisayarı nedense bağlayamadım ama ismi ve şifreyi değiştirince hepsi düzeldi.

  1. ISMAIL diyor

   Yorum için teşekkürler bilinen ağları yönetme ekranına girerek daha önce kullandığınız wifileri görebilir buradan silip tekrar kablosuz ağınıza bağlanabilirsiniz.

 2. osman diyor

  teşekkürler gercekten faydalı bir bilgi olmuş günlerdir baglantı adımın değiştirilmesi konusunda sıkıntı yaşıyordum cok yardımcı oldu.

 3. mevlüt diyor

  wifi ismini değiştirdikten sonra birde şifreyi değiştirdim mis gibi oldu komşular şifreyi öğrenmişlerdi şimdi bağlansınlar bakalım

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.