TP-Link Modemlerde WiFi’nize Bağlananları Görme ⭐

Günümüzde her evde muhakkak bir şekilde internet kullanılıyor kimisi adsl kimisi fiber kimiside mobil. Fakat modeminizdeki internet hattında bir yavaşlık seziyorsanız ilk yapmanız gereken şey wifinize kim bağlı bunları tespit etmek olmalı. TP-link modemlerde kablosuz ağa yani wifiye bağlı tüm cihazları görebilir mac adreslerinden hangi cihazlar olduğunu anlayabilirsiniz.

Bendeki TP-Link modem modeli TD-W9970(TR) buna göre anlatımlarımı yapacağım diğer modellerinde arayüzleri aynı Türkçe – İngilizce olarak dil farklılık gösterebilir.

tplink modem td w9970 arayuz sifresi - TP-Link Modemlerde WiFi'nize Bağlananları Görme ⭐

1. Adım: Modemin arayüzüne girmek için tarayızımızın adres satırına 192.168.1.1 yazalım giriş bilgileri kısmı default olarak kullanıcı adı: admin şifre: admin olarak gelir. (192.168.1.1. açılmazsa 192.168.2.1 deneyiniz Türk Telekom’un verdiği modemlerde kullanıcı adı: admin şifre: turktelekom )

tplink modem wifi kimler bagli oldugunu gorme - TP-Link Modemlerde WiFi'nize Bağlananları Görme ⭐

2. Adım: Arayüze giriş yaptıktan sonra sol menüden Kablosuz‘a (Wireless) ardından en altındaki Kablosuz Durum‘a (Wireless Status) tıklayalım.

wifi agina bagli cihazlari gorme tplink - TP-Link Modemlerde WiFi'nize Bağlananları Görme ⭐

3. Adım: Kablosuz Durum sayfasında ağımıza bağlı olan cihazlar listelendi. Yukarıdaki ekranı yorumlayacak olursak; TP-LINK_111E wifimize 3 cihaz bağlı MAC adresleri sağ tarafta yazmakta indirdiği ve gönderdikleri ne kadar (kb cinsinden) yine bu ekranda görülebiliyor.

TP Link marka modemlerde wifinize bağlı kişileri bu şekilde görebilirsiniz. Eğer şüpheli bir bağlantı görüyorsanız veya evinizde 5 telefon var fakat 8 cihaz bağlı gözüküyorsa bu durumda muhtemelen komşunuz veya farklı birisi wifi şifrenizi öğrenmiş olabilir hemen şifrenizi değiştirmeniz yararınıza olacaktır. Kotanız yoksa bile internet hızınızı çok fazla bağlantı olduğunda düşürecektir.

TP-Link Modem WiFi Şifresi Değiştirme (Resimli Anlatım)

Bunları da beğenebilirsin
3 Yorumlar
 1. Uğur Ateş diyor

  İşlemi tamamlayınca wifiye bağlananları görmek bu kadar basitmiydi yav dedim içimden resimli anlatmanız çok iyi olmuş sorunsuz kontrol edebiliyorum artık.

 2. Ali diyor

  Böyle bir makale yazmanız özellikle bu konuda bilgisi olmayanlar için çok faydalı olmuştur. Hiç unutmam bir keresinde bende bu özelliği yeni keşfetmiştim. Bir baktım neredeyse bizim tüm komşular benim internete bağlanmış 😀 Annemin şifremizi komşulara dağıttığını öğrenince mac koruması özelliği ile izin verdiklerim dışında herkesi atmıştım. 😀 Yani Wi-Fi nizin durumunu görmek için güzel bir anlatım yapmışsınız.

  1. ISMAIL diyor

   MAC filtreleme her zaman en güvenli yol hocam bizcede ama işte her gelenin mac adresini yazmak uğraştırıyor biraz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.