TP-Link markasının ülkemizde satışa sunduğu modellerden birisi olan TD-W8970  model modeminde kablosuz ( wifi ) şifresini nasıl değiştirebiliriz ve yine kablosuz wifi ismini nereden değiştirebiliriz bu konuda resimli makalemizden faydalanabilirsiniz. Adım adım anlattığımız TP-Link TD-W8970 makalemizde adımlara göre ilerlemeniz işlemleri yapmanızda sizlere fayda sağlayacaktır. Arayüz olarak İngilizce dille gelen bu modem v3 versiyonudur.

TP-Link Şifre Değiştirme (Genel Konu Türkçe Arayüzlü Versiyonu)

TP-Link TD-W8970 WiFi (Kablosuz) İsmi Değiştirme)

tplink td w8970 sifre degistirme 1 - TP-Link TD-W8970 Kablosuz Wifi Şifre ve İsmi Değiştirme

1. Adım: İnternet tarayıcımıza 192.168.1.1  yazalım ve karşımıza gelen giriş bölümüne kullanıcı adı: admin şifre: admin yazalım ardından Login tuşuna basalım.

Not: Bazı modeller 192.168.2.1’den arayüze erişim sağlayabilir ve şifresi eğer Türk Telekom’dan gelen modemse turktelekom veya ttnet olabilir.

tplink td w8970 kablosuz isim degistirme - TP-Link TD-W8970 Kablosuz Wifi Şifre ve İsmi Değiştirme

2. Adım: Modem arayüzüne girdikten sonra sol menüden sırasıyla Wireless > Basic Settings bölümüne gelelim burada SSID1: yazan yer bizim mevcut wifi ismimiz yeni wifi ismimiz ne olacaksa buraya yazalım ardından Save tuşuna basarak kaydedelim.

Bu işlem sonrasında tekrardan yeni verdiğimiz wifinizi bulup bilgisayar/telefon hangisinden yaptıysanız yeni isme bağlanmalısınız.

TP-Link TD-W8970 WiFi (Kablosuz) Şifre Değiştirme

tplink td w8970 sifre degistirme 2 - TP-Link TD-W8970 Kablosuz Wifi Şifre ve İsmi Değiştirme

1. Adım: Arayüze tekrar yukarıdaki 1. adımda olduğu gibi bağlandığınızı varsayıyorum. Sol menüden Wireless > Wireless Security bölümüne girelim.

2. Adım: Karşınıza gelen ekranda WPA/WPA2-Personal yazan yerin altında Wireless Password yazmakta bu şuan bizim mevcut şifremizi gösteriyor yeni şifre ne yapmak istiyorsak buraya yazalım ve Save diyerek yeni şifreyi kaydedelim.

WiFi şifre değişimi sonrası bilgisayarınız eski şifreyi unutmadığından sürekli ona bağlanmaya çalışacak ve bu internete bağlanamayacaktır. Yapmanız gereken Windows 10 bilgisayarınız var ise bilinen ağları yönet bölümüne girerek buradan eski wifinizi silmek ve yenisine bağlanmak.