Telefon hatlarınızda yer alan numaraları değiştirmek istediğiniz eskisi gibi hattınızla beraber değiştirmenize gerek kalmadı. Değişik nedenlerden dolayı numara değiştirme talebiniz olabilir. Turkcell numara değiştirme işlemini oldukça basit ve kolay şekilde çözüme kavuşturuyor.

Turkcell Numaramı Nasıl Değiştirebilirim?

Turkcell numara değiştirme işleminizi yapmak için sizlere iki farklı yol sunulmakta. Turkcell İletişim Merkezlerine giderek veya 532 & 0532 532 00 00 Turkcell müşteri hizmetlerini arayarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

  1. Müşteri hizmetleri üzerinden veya Turkcell iletişim merkezleri üzerinden yapacağınız numara değiştirme işlemleri için hattın sizin adına kayıtlı olması gerekir. Hat sizin adınıza kayıtlıysa kimlik belgeniz ile Turkcell mağazalarına veya müşteri hizmetlerine başvurmanız yeterlidir.
  2. Eğer hattınızın sahibi bir başkası ise işlem yapabilmeniz için kimlik belgenizin yanında olması dışında hat sahibinin size vekalet vermesi gerekmektedir. Vekalet ile Turkcell mağazalarına başvurabilirsiniz.
  3. 10.2018 tarihli alınan karar sonucunda Turkcell numara değişikliği faturalı ve faturasız bireysel abone işlemleri için KDV ve Özel İletişim Vergisi dahil 24,50 TL olarak belirlenmiştir.
  4. Turkcell numara değiştirme işlemini sürekli olarak gerçekleştirme imkanınız yok. Bu durum kötü amaçların önüne geçmek için kısıtlandırılmıştır. Numara değişikliği 60 günde 1 defa yapılabilir ve senede maksimum 3 defa olabilir.
  5. Numara değiştirme işlemini gerçekleştirirken müşteri hizmetleri çalışanları sizlere 5 adet numara sunar ve sizler bu numaralardan birini tercih ederek geçişinizi sağlarsınız. Kendinize özgü, son 2 rakamı veya son 4 rakamı özel olan numaralar seçmek istediğinizde mağaza bayilikleri sizden ekstra ücret talep edebilmektedir.

Turkcell Numara Değiştirmeden Sonra Eski Numaraya Ne Olur?

Devrettiğiniz numaralar bir süre Turkcell tarafından tedbir amaçlı saklanmaktadır. Bu sürenin sonrasında ise kullanıma devam etmesi için bir başka müşteriye satabilme hakkına sahiptir.