Bilgisayar veya telefonunuzun klavyesini kullanarak birçok şekil ve emoji ortaya çıkarabilirsiniz. Türk Bayrağı emojisi de kişilerin kullanmak istediği simgelerin başında gelmektedir. Oluşturduğunuz simgelerini yazılarınızda kullanabilir, mesajlarınızda yer verebilir veya sosyal medya hesaplarınızdan paylaşabilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirmek için herhangi bir programa ihtiyaç duyulmaz. Yapmanız gereken klavye üzerindeki tuşlara doğru kombinasyonlar ile basmaktır. Türkiye Bayrağı emoji nasıl yapabilirim? Adlı yazımızda, bu simgeyi oluşturmak için kullanılan yöntemler ve yönlendirmeler açıklanmaktadır.

Türk Bayrağı Simgesi Nasıl Yapabilirim?

Bilgisayarınız aracılığıyla Türk Bayrağı simgesini oluşturmak için aşağıda belirtilen işlemleri sırasıyla takip edebilirsiniz. Türk Bayrağı simgesinin nasıl yapıldığını öğrenmek yerine direkt olarak kopyalamak istiyor iseniz;

Klavye üzerindeki tuş kombinasyonlarına doğru şekilde basarak simgeler oluşturabilirsiniz. Bunun için karakter eşlem sistemi üzerinde işlem yapmanız gerekmektedir.

 • Windows7 işletim sistemine sahip olanlar;
  Başlat > Tüm Programlar > Donatılar > Sistem Araçları > Karakter Eşlem adımlarını izleyerek bu alana ulaşabilir.
 • Windows8 ve Windows10 işletim sistemine sahip olanlar;
  Windows Başlat butonunun yanındaki arama kutucuğuna “Karakter Eşlem” yazarak ilgili alana ulaşabilirsiniz.

turkbayaragiemoji - Türkiye Bayrağı Emoji Nasıl Yapabilirim?

Karakter Eşlem alanında, aktif halde bulunan tüm simgeler ve emojiler yer almaktadır. Türk Bayrağı simgesini bularak kullanmak için;

 • Karakter Eşlem sayfasının yukarı kısmında yer alan yazı tipini “MS Gothic” şeklinde seçiniz.
 • Bu işlemden sonra karşınıza çıkan simge ve emojiler arasından Türk Bayrağı simgesini bulunuz.
  Türk Bayrağı simgesini arayarak bulamadıysanız simgenin kodunu kullanabilirsiniz.
 • Karakter Eşlem sayfasındaki karakter kümesini “Unicode” olarak seçiniz ve ardından Unicode’a git kısmına ise 262A yazınız. Karşınıza Türkiye Bayrağı sembolü çıkacaktır.
  Ay Yıldız simgesinin Unicode: U + 262A olarak belirlenmiştir.
 • Bu işlemleri yaptıktan sonra Türkiye Bayrağı emojisini yapabilirsiniz. Emojiyi sürekli kullanmak için kopyala + yapıştır tekniğini kullanabilir veya klavye üzerinde kullanabileceğiniz kısa yol atayabilirsiniz.

Telefonda Türk Bayrağı Emoji Nasıl Yapabilirim?

Android ve iOS işletim sistemlerine sahip olan telefonlar, birçok emoji ve simgeye kolaylıkla ulaşabilmektedir. Klavye içerisinde yer alan emoji kısmında ülkelerin bayraklarına yer verilmektedir. Bu alanda Türkiye Bayrağı simgesine tıklayarak mesajlarınızda yer verebilirsiniz.