Twitter.com’un mevcut politikaları gereği 13 yaş altındaki kişiler hesap oluşturamıyor oluştursalar dahi hesapları kendiliğinden kilitli duruma geçiyor. Bu sorun özellikle doğum tarihini yanlış seçen kullanıcılar için tam bir baş belası haline geliyor çünkü twitter hesaplarını hiçbir şekilde kullanamıyorlar doğum tarihini değiştiridikleri gibi hesapları kilitli duruma geçiyor.

Peki bu sorun nasıl çözülecek? Çözümü var mı?

Evet çözümü mevcut bu yazımızda sizlere adım adım nasıl çözeceğinizi anlatacağız. Eksiksiz bir şekilde ilerlerseniz yüksek ihtimalle hesabınız aktif edilecektir.

Twitter 13 Yaş Hesap Kilitli Uyarısı:

Hizmet Şartlarımız, Twitter kullanan herkesin en az 13 yaşında olmasını şart koşar ve bu hesabın oluşturulduğu tarihte bu yaş gerekliliklerini karşılamadığını belirledik. Daha fazla bilgi edinmek ve hesabına erişimi eski haline getirmenin mümkün olup olmadığını öğrenmek için lütfen formu incele.

Twitter Hesabın Kilitli – 13 Yaş Sorunu ve Çözümü

1. Adım: Kilitli olan twitter hesabınıza giriş yapın.

2. Adım: Bu linke: https://help.twitter.com/forms/locked?u13_reason=entered_incorrectly tıklayın

3. Adım: Yukarıdaki link açıldığında bilgileriniz listelenecek isim soyisim bölümüne kimlikteki adınızı ve soyadınızı girin.

4. Adım: Açılan sayfada RESİM YÜKLE seçeneği mevcut. Buraya kimlik belgenizi/kartınızı okunaklı bir şekilde doğum tarihiniz net görülecek şekilde çift taraflı olarak seçerek yükleyin. (Desteklediği uzantılar: PNG, JPG, GIF veya WEBP)

4. Adım: Gönder tuşuna basarak kimlik bilgilerimizi Twitter’a iletiyoruz.

Uyarıda da göreceğiniz üzere kimlik bilgileri doğrulama sonrasında sistemden silinecektir.

(Açıklaması: Buraya ve en altta Kimliğinizi doğrulamak için geçerli resmî kimlik belgenizin (ör. ehliyet, pasaport, doğum belgesi vb.) kopyasını yükleyin. Lütfen adının tamamen göründüğü, okunaklı bir kopya yükle. Bu hesabı bir kurum, işletme veya başka bir kişi adına yönetiyorsan bu hesabı fiilen yöneten kişinin kimliğini yükle. )

Twitter hesap kilidi ne kadar sürede kalkar?

Gönderdiğiniz kimlik bilgilerine isitnaden hesabın açılması yaklaşık 5 ile 10 saat arası sürebilir. Eğer 1 günden fazla süre geçtiyse aynı işlemleri tekrarlayın.

Kimliğimi göndermede sorun yaşıyorum ?

Kimliğinizi yüklerken veya gönderirken sorun yaşıyorsanız bir VPN programı bularak (hotspot shield vb.) Amerika’dan internete çıkıyor gibi gözükmeniz gerekebilir. VPN programı kullanarak bu işlemi tekrar edebilirsiniz.

Takipçiler – Takip edenler geri gelir mi ?

Hesabınız aktif edildikten sonra takipçileriniz tekrar geri gelecektir.

İşlemler ve sıkça sorabileceğiniz konuları sizlere listelemeye çalıştık yüksek ihtimalle hesabınızın kilidi kaldırılacak ve yeniden kullanmaya devam edebileceksiniz. Herhangi bir sorun yaşarsanız yorum kısmından bize iletebilirsiniz. Ayrıca twitter kullanıcı adı değiştirme konumuzada göz atabilirsiniz.