Twitter kullanıcıları sınırsız olarak durum paylaşma hakkına sahiptir. Daha önce yaptıkları paylaşımların bir kısmını veya tamamını silmek ise büyük bir zaman kaybı yaşatacağı için toplu tweet silme yöntemleri kullanılmaktadır. Bu yöntemler kişiye zaman ve emek tasarrufu sağlamaktadır. Twitter toplu tweet silme nasıl yapılır? Adlı yazımızda, bu işlemin nasıl yapılacağı hakkında detaylı bilgiler yer almaktadır.

twittertwitsilme - Twitter Toplu Tweet Silme Nasıl Yapılır?

Tweet Delete ile Toplu Tweet Nasıl Silinir?

Twitter toplu tweet silme işlemi için geliştirilen bir yazılım bulunmaktadır. “Tweet Delete” adlı internet sitesi, tweetlerinin tamamını veya bir kısmını sildirmek isteyen kullanıcıların işlemlerini gerçekleştirmek üzere programlanmıştır.

  • Uygulamanın sayfasını açınız.
  • Sisteme giriş yapmak için “I have read and agree to the Tweet Delete terms” onaylamasını gerçekleştirdikten sonra Sign in with Twitter butonuna tıklayarak hesabınıza giriş yapabilirsiniz.
  • Uygulamaya giriş yaparken sizden kullanım izni almaktadır. Hesabınıza erişim izni sağladığınız için güvenlik tamamen sizin onayınıza bağlıdır.
  • Tweet silme ekranına giriş yaptığınızda hangi zaman aralığındaki tweetlerinizi sileceğinizi işaretlemeniz gerekmektedir.
  • Tekrar onaylama işlemlerini yaptıktan sonra “Activate Tweet Delete” butonuna tıklayarak işlemin gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz.

One year: Bir yıl

One month: Bir ay

One week: Bir hafta gibi seçenekler bulunmaktadır.

Delete all my existing tweets before activating this Schedule: Bu seçeneğe tıklayarak hesabınızda var olan tüm tweetleri otomatik olarak silebilirsiniz.

  • Bu işlemi gerçekleştirirken seçtiğiniz zaman aralığındaki tüm tweetlerin silindiğini ve aradan herhangi bir tweetin seçilemeyeceğini bilmeniz gerekmektedir.

Tweet Eraser ile Seçimli Tweet Nasıl Silinir?

Tweet Eraser uygulaması, toplu tweet silme özelliğine sahiptir ancak bu uygulamayı cazip kılan şey silinecek tweetler arasından seçim yapabilme özelliğini sunmasıdır. Silinmesini istemediğiniz tweete seçerek diğerlerinin toplu şekilde silinmesi için kullanabilirsiniz.

  • Bu uygulama, kullanıcıların tek seferde 350 adet tweet silebilmesine olanak sağlamaktadır.
  • Uygulamayı kullanmak için Twitter kişisel bilgileriniz ile giriş yapmanız gerekmemektedir. Sorumluluk sizlere aittir.

Twit Wipe ile Toplu Tweet Nasıl Silinir?

Twitter platformu üzerinde paylaştığınız tweetleri toplu olarak silmenize yardımcı olan bir diğer program Twit Wipe’dir. Tweetlerinizin tamamını silebilir veya belirli bir dönem aralığında temizlik yapabilirsiniz.

  • Uygulamaya Twitter kullanıcı bilgileriniz ile giriş yapmaktasınız. Sorumluluk sizlere aittir.
  • Silinen tweetler kalıcı olarak kaybolacaktır. Geri getirmeniz mümkün değildir.