Udemy, klasik eğitim anlayışına yeni bir soluk kazandıran ve global ölçekte hizmet veren eğitim platformudur. Herhangi bir alanda uzman olan kişiler Udemy sisteminden yararlanarak derslerini yayınlayabilir. Bu yayınlar için kullanıcılardan ücret talep etmek veya ücretsiz sunmak dersi veren kişilere bağlıdır. Udemy ücretsiz kursları adlı yazımızda Udemy sistemi üzerinde ücretsiz olarak sunulan ve herkesin kolayca yararlanabileceği kursları listeleyeceğiz.

Udemy Bedava Kurs Alma

Udemy üzerinde neredeyse tüm kategorilerde bedava kurs alma imkanına sahipsiniz. Videoyu yayınlayan kişiler, ilk aşamada popülerlik kazanmak için ücretsiz bir şekilde kullanıcılara sunmaktadır. Ücretsiz Udemy kurslarından bazıları;

 • Shopify Dropshipping – Stoksuz Maliyetsiz E-ticaret

Amazon dropshipping tarafından oluşturulan bu ders, Aliexpress’den Amerika’ya ürün satmak için gereken tüm bilgileri aktardığını ifade etmektedir. Stoksuz bir e-ticaret yöntemi olan dropshipping sayesinde kullanıcılar stok tutmadan ve ön ödeme yapmadan ticarete atılma şansını yakalıyor. Bu eğitime başlamak için herhangi bir ön eğitim almanıza gerek bulunmamaktadır.

 • A’dan Z’ye Python 3.7x Kursu

Faruk Ak tarafından oluşturulan bu ders, Python kullanımını öğreten bir içeriktir. Yaklaşık 4 buçuk saat sürmektedir. Kişiler Python dilinin temellerini öğrenebilir ve daha sonraki adımlarda veri tabanı ve yapay zeka gibi konulara adım atabilir.

 • Unıty ile 2D & 3D Profesyonel Seviyede Oyun Geliştirin

Bahadır Yıldırım tarafından gerçekleştirilen bu dersin içeriği, Unity kullanılarak sıfırdan oyun geliştirmeyi öğrenmek üzerinedir. Dersteki bilgileriniz ile 2D ve 3D çizimler de yapabilmeniz mümkündür.

 • Kapsamlı Android Programlama Eğitimi

Murat Koç tarafından gerçekleştirilen bu dersin içeriği, Android programlamayı öğrenmek üzerinedir. Bu dersin sonunda kendi Android sistemlerinizi geliştirebilir veya var olan sistemlerinizin eksikliğini giderebilirsiniz. Ders içeriği toplam 75 saati aşmış durumdadır ancak eğitimi tamamlayan kişiler konu hakkında detaylı bilgiye sahip olmaktadır.

 • E-Ticaret Eğitimi (N11 – Gittigidiyor – Hepsiburada – Trendyol)

Mehmet Tek tarafından oluşturulan bu derste, e-ticaret alanında faaliyetlerini sürdüren pazarlara nasıl giriş yapılacağı ve nasıl ticaret yapılacağı hakkında sunum gerçekleştirilmektedir. E ticaret Pazar yerlerinde mağaza açma, ürün nasıl bulunur, ürün nasıl yüklenir, satış nasıl yapılır, satış taktikleri, tedarikçi nasıl bulunur, şirket nasıl açılır gibi sorulara cevap niteliği taşımaktadır. Eğitim 7 saattir. Eğitimi deneyen kişi sayısı 19 bini aşmıştır.

 • A-Z Domain Yatırımı – Domain Alıp Satarak Gelir Elde Edin

Bu eğitim Umut İsmetoğlu tarafından oluşturulmuştur. Domain yatırımı ile alakalı bilgilendirici bir kurstur ve toplam 1 saat uzunluğundadır. 10 bini aşkın öğrenci bu eğitimden yararlanmıştır. Bu ders ücretsiz Udemy kursları listemizdeki yerini almaktadır.

Domain yatırımı hakkında bilgi sahibi olarak domainleri değerlendirebilir, domain satış pazarlarını bulabilir ve püf noktaları öğrenebilirsiniz.

 • Finansal Okuryazarlık Eğitimi

Bu eğitim Özlem Kiracı tarafından oluşturulmuştur. 1 saat uzunluğundaki bu ders, finansal okuyazarlık eğitiminin temellerini sunmakta ve gelirlerinizi nasıl daha iyi yönetebileceğiniz hakkında ipuçları vermektedir.  Bu kurstan yararlanarak finans alanında aklınıza takılan tüm sorulara cevap bulabilirsiniz.

 • Bitcoin veya Kripto Paralar ile Al-Sat Yaparak Para Kazanın

Efe Şar tarafından oluşturulan bu eğitim videosu ile bitcoin borsasında al sat yapmak için gerekli stratejiler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Yaklaşık 2 saat uzunluğundaki bu dersin içeriği bitcoin nasıl alınır, teknik analiz nedir, al sat nasıl yapılır, klasikleşmiş metotlar, kaybetmeyi minimize stratejiler şeklinde oluşmaktadır.

 • Temel Seviye Network Eğitimi Bilgisayar Ağlarına İlk Adım

Celal Gündoğdu tarafından oluşturulan bu eğitim videosu bilgisayar ağlarında kullanılan terimlere hakim olmanız için gerekli bilgileri içermektedir. Yaklaşık bir buçuk saat uzunluğundaki video dersin içeriği IP yapıları, bilgisayar ağlarının temelleri, DNS ve çok daha fazlasını içermektedir.

 • Basitten İleriye Excel

Ücretsiz Udemy kursları listemizin onuncu sırasındaki ders içeriği Muhammet Candaş tarafından hazırlanmıştır. Kursa dahil olan öğrenciler excelin temel yapısını öğrenmiş olacaklardır. Yaklaşık 2 saat uzunluğundaki ders videolarına katılan öğrenci sayısı 50 bin seviyesindedir.

 •  Etkileyici Sunum Hazırlama İpuçları

Tarik Saydiran tarafından oluşturulan bu ders içeriği takip ederek etkileyici sunum taktiklerini öğrenebilir, yeni bilgiler edinebilir ve sunum hazırlarken yapılan hatalardan kaçınabilirsiniz. Bu ders sürekli olarak güncellenmekte ve yeni bilgiler eklenmektedir. Dersin uzunluğu yaklaşık 1 saattir ve derse katılan öğrenci sayısı 18 bin seviyesindedir.

 • Online İş Modelleri

Online iş modelleri adlı ders içeriği Selçuk Göktaş tarafından hazırlanmıştır ve ücretsiz Udemy kursları kategorisinde sunulmaktadır. Dersin içeriği online iş modellerini öğrenmek üzerinedir. Bunlar FBA, dropshipping, Freelance ve birçok iş kolu olarak sıralanabilir. 9 saat uzunluğundaki dersin katılımcı sayısı 18 bin seviyesindedir.

 •  Sabah Rutini ile Momentum Kazanın

Ahmet Akif Töre tarafından hazırlanan Sabah rutini ile momentum kazanın adlı ders, güne zinde ve güçlü başlamanın aşamalarını aktarmaktadır. Dersin içeriği güne enerjik, etkili, huzurlu ve sağlıklı başlamak için yöntemleri barındırmaktadır. Dersin uzunluğu 38 dakikadır.

 • Mutsuz ve Başarısız Çocuk Yetiştirmenin Yolları

Udemy bedava kurs alma fırsatından yararlanarak bu dersin sahibi olabilirsiniz. Özgün Ergin tarafından hazırlanan bu ders, çocuk yetiştirirken yapılan hatalar üzerine yoğunlaşmaktadır. Ebeveynlerin ve çocuk sahibi olmak isteyenlerin izlemesi gereken ders içeriklerinden bir tanesidir. Yapılanlar ve yapılmaması gerekenler hakkında 48 dakika uzunluğunda bir ders içeriğidir.

 •  Üretken Bir Öğrenci Olmak

Ahmet Akif Töre tarafından hazırlanan bu ders içeriği öğrencilerin zamanını verimli ve düzenli olarak kullanmaları için bilgiler sunmaktadır. Yaklaşık 1 saat uzunluğundaki bu derste aktarılan konular; performansı maksimize etmek, 24 saati verimli kullanmak, zamanı etkili kullanmak, etkili çalışma teknikleri, alışkanlık ve sistem oluşturmaktan daha fazlasıdır.

 •  Disiplin Kazanmanın Yolları

Ücretsiz Udemy kursları listemizin on altıncı sırasında yer alan bu ders Aydın Akımsar tarafından oluşturulmuştur. 38 dakikalık bu ders, kişilerin kendilerini daha iyi yönetmelerini ve disiplin kazanmalarını vaat etmektedir.

 •  Yeni Başlayanlar İçin Adobe Photoshop Temel Tasarım Eğitimi

Fatih GÖK tarafından hazırlanan bu eğitim videosu fotoğraf, web ve grafik tasarım için Photoshop programının kullanımını öğretmektedir. Yaklaşık 2 saat uzunluğundaki bu dersi takip ederek Photoshop araçları ve işlevlerini, temel fotoğraf düzenleme işlemlerini ve grafik çalışmalarını öğrenebilirsiniz. Bu dersi alan 65 bini aşkın öğrenci bulunmaktadır.

 •  Temel Tasarım Kuralları

Udemy bedava kurs alma fırsatından yararlanarak Hakan Çamoğlu tarafından oluşturulan Temel Tasarım Kuralları adlı dersi alabilirsiniz. Yaklaşık 1 saat uzunluğundaki bu ders, iyi bir tasarımın prensiplerini, tasarım hizalama, tasarım kontrast, tasarım yineleme ve tasarım gruplama kategorilerinde öğretmektedir.

 •  SEO Nasıl Yapılır?

Hakan Çamoğlu tarafından hazırlanan bu ders içeriği kişilere SEO temelleri, etkili SEO, SEO uyumlu web sitesi hazırlamak ve SEO test araçları hakkında detaylı bilgiler sunmaktadır. Kurs süresi 35 dakikadır.

 • AutoCAD 2020 ile Temel Çizim Uygulamaları

Udemy bedava kurs alma fırsatından yararlanarak Fatih Kuzgun tarafından yayınlanan bu dersi kullanabilirsiniz. Yaklaşık 1 buçuk saat uzunluğundaki dersin içeriği AutoCAD ile verimli çizim, 2 boyutlu tasarım, mühendislik çizimleri yapmak, düşünce yapısı ve çizim yeteneğini kazanmak üzeredir.

 •  Yeni başlayanlar İçin Dijital Pazarlama

Efe Şar tarafından hazırlanan bu kurs WordPress, SEO, Facebook & Google & İnstagram reklamları gibi alanlarda dijital pazarlamanın temellerini içermektedir. 2 saat uzunluğundaki dersten faydalanarak sosyal medya nasıl öğrenilir, içerik pazarlaması nasıl yapılır, SEO nasıl yapılır, Facebook & İnstagram reklamları nedir, etkili reklam nasıl yapılır, Google Ads reklamları nasıl yapılır gibi birçok konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

 • Film Yapım ve Yönetmenlik

İstanbul Film Akademisi tarafından hazırlanan bu ders kompozisyon, ışık, görüntü yönetmenliği, senaryo ve yönetmenlik konularında bilgi sunmaktadır. Yaklaşık 2 saat uzunluğundaki bu ders içeriğinden ücretsiz şekilde faydalanabilirsiniz.

 •  Cinsel Mitler – Cinsellikte Yanlış Bilinenler ve Doğrular

Özgün Ergin tarafından hazırlanan bu ders içeriği cinsellik hakkında yanlış bilinenleri ve bunların doğrularından oluşmaktadır. 35 dakikalık bu ders cinsellik hakkındaki yanlış inançlar nedir, cinsel mitlerin olumsuz etkileri nedir, cinsel yaşam nasıl sağlıklı hale gelir, cinsellikle ilgili doğru kaynaklar nelerdir sorularına cevap bulabilirsiniz.

 • Psikoloji ve Alt Alanları

Ücretsiz Udemy kursları listemizin 25. Sırasında Psikoloji ve Alt Alanları dersi yer almaktadır. Cevdet Acarsoy tarafından hazırlanan bu ders psikoloji bilimini öğretmek için oluşturulmuştur. Psikoloji bilimini detaylı tanımak, alt alanları hakkında bilgi sahibi olmak ve psikoloji ile psikiyatri arasındaki farklı öğrenmek için 32 dakikalık içeriği takip edebilirsiniz.

 •  Bağlama Eğitimi Özel Seri

Taner Demiralp tarafından hazırlanan bağlama eğitimi, öğrencilerine müziğin hayat ile ilişkisini öğretirken ruh ve duygu dünyalarını geliştirme olanağını da sunmaktadır. 41 dakika uzunluğundaki bu dersten ücretsiz bir şekilde yararlanabilirsiniz.

Ücretsiz Udemy kursları olarak listelediğimiz 25 adet ders, sistem içerisinde yer alan tüm kategorilerden örnekler taşımaktadır. Udemy bedava kurs alma imkanlarından yararlanarak kendinize ilgi alanları yaratabilir veya ilgilendiğiniz konuları geliştirebilirsiniz. Yukarıdaki derslere ek olarak binlerce ücretli ve ücretsiz ders bulunmaktadır. İlgi alanlarınıza uygun dersler bulabilmeniz dileğiyle.

Not: Link Bulma Konusunda Sıkıntı Yaşarsanız Yorumlar Kısmından İletişime Geçebilirsiniz.