Android deneyimini bilgisayarda yaşamak isteyen kişiler, bu olanakları sunan uygulamalara yöneliyor. Bu alanda geliştirilmiş en iyi uygulama Bluestacks olarak gösteriliyordu ancak Google Chrome Vysor uygulaması ile rekabete dahil oldu. Vysor Nedir? Vysor Kullanımı adlı yazımızda eklentinin ne işe yaradığı, nasıl kullanıldığı ve nasıl aktif edildiği hakkında açıklamalar bulunuyor.

Vysor Ne İşe Yarar?

BlueStacks uygulaması, Android Emülatörü görevini üstlenerek bilgisayar üzerinde Android deneyiminin yaşanmasını sağlıyor. Her kullanıcı tarafından bilinecek kadar popülerliğe ulaşan BlueStacks, eksiklerini düzeltmediği takdirde koltuğundan olabilir. Google, Android deneyimini yaşatmak ve telefon ile bilgisayar bağlantısını kurmak amacıyla Vysor adını verdiği yeni eklentisini kullanıcılarına tanıttı.

Demo olarak tanıtılan eklenti, kullanıcıların yorumlarına göre şekillendirilecek ve en iyi haliyle Chrome eklentilerinde yerini alacak. Tasarımı, kurulumu, kullanımı ve yapabildikleri ile başarılı bir çalışmanın ortaya çıkarılmış durumda.

vysor1 - Vysor Nedir? Vysor Kullanımı

Vysor Nasıl Kullanılır?

Vysor, Google Chrome eklentisi olarak yayınlanıyor. Bilgisayarlarda Android sistemin keyfini çıkarmak için yapmanız gereken tek şey Vysor eklentisini aktif hale getirmektir. Vysor kullanımı için aşağıdaki yönlendirmeleri takip ediniz.

  • İnternet tarayıcınızın Google Chrome olması gerekiyor.
  • Google Chrome sayfasını açınız. Ayarlar kısmından Eklentileri bulunuz.
  • Vysor eklentisini yükleyiniz.
  • Android Driver’ı bilgisayara kurunuz.
  • Telefon ile bilgisayarı USB ile bağlayınız.

Bu işlemlerin ardından telefonunuzdaki Android sistemi bilgisayar üzerinden yönetebilirsiniz. Vysor kullanımı, her kullanıcının yapabileceği düzeyde basit yapıdadır. Telefon ekranı ile bilgisayar arasındaki bağlantı donmadan, kasılmadan ve kesintiye uğramadan gerçekleşiyor. Android ekranını kullanırken bilgisayarınız ile yönlendirmeler yapabilir, Mouse kullanabilir ve hatta klavyenizi kullanarak mesaj atabilirsiniz.

Vysor kurulumunu dakikalar içerisinde yapabilirsiniz. Burada unutmamanız gereken önemli bir detay bulunuyor. Telefonunuzu bilgisayara bağlamadan önce Geliştirici Seçenekler üzerinden ayarlamalar yapmanız gerekiyor. Aksi takdirde bağlantı gerçekleşmeyecektir. Bu işlemi yaptıktan sonra Vysor kullanmak için bir uygulama indirmenize veya ekstra işlem yapmanıza gerek kalmıyor. Geliştirici seçenekleri açmak için:

  • Telefonunuzun menüsünü açarak “Ayarlar” seçeneğine tıklayınız.
  • Sıralanan listeden “Telefon Hakkında” seçeneğine tıklayınız.
  • Yapım Numarası veya Derleme Numarası butonuna art arda tıklayarak etkinleştirilmesini sağlayınız. Geliştirici seçenekleri etkileştirmiş olacaksınız.
  • İşlemi bitirdikten sonra “Ayarlar” menüsünün en alt kısmını kullanarak giriş yapabilirsiniz.