2000’li yıllarda MSN Messenger üzerinden mesajlaşma ihtiyacımızı sağlarken günümüzde ise Whatsapp en popüler mesajlaşma programı haline geldi. Whatsapp Web versiyonuylada birçok kişiden birçok işletmeye ve şirketlere kadar web versiyonuyla bizlere hızlı iletişim imkanı sunmakta. Bu yazımızda Whatsapp Web üzerinde bir dosya (Word, Excel, PDF, JPG, XLSX, XLS, DOC, DOCX vb) göndermeye çalıştığımızda alınan Eklemeye Çalıştığınız 1 Dosya Desteklenmemektedir hatasının sebebini ve çözümünü sizlerle paylaşacağız.

Eklemeye Çalıştığınız 1 Dosya Desteklenmemektedir Hatanın Sebebi nedir ?

Whatsapp web üzerinde eklemeye çalıştığınız 1 dosya desteklenmemektedir hatası alıyorsanız yüksek ihtimalle Microsoft Edge tarayıcısını kullanıyorsunuz. Çünkü bu hatanın tek sebebi Edge internet tarayıcısında Whatsapp Web açarak dosya göndermeye çalışmanız.

Yine gönderdiğiniz dosya bozuksa (bunun anlamanın en iyi yolu bilgisayarda o dosyayı açıp açamadığınıza bakmak) yine dosyayı gönderemezsiniz.

Eklemeye Çalıştığınız 1 Dosya Desteklenmemektedir Hatası Nasıl Çözülür ?

Bu hatayı çözmek için deneyebileceğiniz 2 yöntem var. Bunlardan ilk çözüm önerimiz farklı bir tarayıcıda örneğin; Mozilla Firefox, Opera veya Google Chrome üzerinde Whatsapp Web’e girmeniz olacak.

İkinci çözüm yöntemi ise Whatsapp Web Windows versiyonunu bilgisayarınıza yüklemek bunun için Windows Whatsapp Web indir kelimesini Google üzerinde aratmanız yeterli olacaktır.

Aşağıdaki 1. resimde hatanın ekran görüntüsünü bulabilirsiniz (Edge internet tarayıcısı üzerinde çıkan hata)

2. resimde de Mozilla Firefox kullanarak dosya göndermeye çalıştığımızda ekrana gelen çözüm yer alıyor.

eklemeye calistiginiz 1 dosya desteklenmemektedir - Whatsapp Web "Eklemeye Çalıştığınız 1 Dosya Desteklenmemektedir" Hatası ve Çözümü

eklemeye calistiginiz 1 dosya desteklenmemektedir 1 - Whatsapp Web "Eklemeye Çalıştığınız 1 Dosya Desteklenmemektedir" Hatası ve Çözümü

İki yöntemdede sorununuz %99 ihtimalle çözülecektir halen aynı hatayı alıyorsanız göndermeye çalıştığınız dosya bozukmu değilmi bunu kontrol etmelisiniz eğer hale çözemediyseniz yorum kısmından bize ulaşabilirsiniz.