Eğer bilgisayarınızın Bluetooth özelliği varsa elinizdeki bluetooth kulaklığı kolay bir şekilde bilgisayarınıza bağlayabilirsiniz. Günümüzdeki dizüstü bilgisayarın hepsinde bluetooth bağlantı bulunur fakat kasalı bir bilgisayarınız varsa ek olarak usb’den bluetooth çevirici bir aparata ihtiyacınız olacaktır. (Resimdeki gibi)

usb bluetooth - Windows 10 Bilgisayara Bluetooth Kulaklık Ekleme - Nasıl Bağlanır?Adım adım ve resimli olarak windows 10 bilgisayara bluetooth kulaklık nasıl eklenir, nasıl yüklenir ve eşleştirilir sizlere bilgi vermek istedim.

Windows 10 Bilgisayara Bluetooth Kulaklık Eşleştirme

bilgisayara bluetooth kulaklik ekleme 1 - Windows 10 Bilgisayara Bluetooth Kulaklık Ekleme - Nasıl Bağlanır?

1. Adım: Başlat menüsüne tıklayalım ve gösterdiğim yerdeki çark işaretine tıklayarak Ayarlar’a giriş yapalım.

bilgisayara bluetooth kulaklik ekleme 2 - Windows 10 Bilgisayara Bluetooth Kulaklık Ekleme - Nasıl Bağlanır?

2. Adım: Windows Ayarları altında Cihazlar’a tıklayalım.

bilgisayara bluetooth kulaklik ekleme 3 - Windows 10 Bilgisayara Bluetooth Kulaklık Ekleme - Nasıl Bağlanır?

3. Adım: Bluetooth & diğer cihazlar bölümünde Bluetooth Açık konumuna getirelim.

bilgisayara bluetooth kulaklik ekleme 4 - Windows 10 Bilgisayara Bluetooth Kulaklık Ekleme - Nasıl Bağlanır?

4. Adım: Üst bölümdeki Bluetooth ya da başka cihaz ekle yazısına tıklayalım. Alt tarafta siyah bir ekran açılacak buradan Bluetooth: Fareler, klavyeler, kalemler veya ses ve diğer türde Bluetooth cihazlar yazısına tıklayalım.

bilgisayara bluetooth kulaklik ekleme 5 - Windows 10 Bilgisayara Bluetooth Kulaklık Ekleme - Nasıl Bağlanır?

5. Adım: Cihaz ekle bölümü karşınıza gelecek burada çevrenizdeki Bluetooth cihazları gösterecektir. Benim kulaklığım JABRA BT2046 mono bir kulaklık üstüne 1 kez tıklıyorum ve bağlanmaya başlıyor.

bilgisayara bluetooth kulaklik ekleme 6 - Windows 10 Bilgisayara Bluetooth Kulaklık Ekleme - Nasıl Bağlanır?

6. Adım: Bağlantı başarılı olduğunda Cihazınız hazır! yazısı karşınıza gelecek artık bluetooth kulaklığınızla bilgisayarınızdan müzik dinleyebilir sesli görüşmeler yapabilirsiniz.

Bağlantıyı kes yazısına tıklarsanız bağlantınız koparılacaktır. Cihazı unutmak için Bluetooth ya da başka cihaz ekle bölümünde kulaklığınızı bularak üzerine tıklayıp Cihazı kaldır diyebilirsiniz.

İşlemler bu kadar arkadaşlar yapamadığınız veya takıldığınız bir nokta olursa yorum kısmından bize iletebilirsiniz olabildiğince hızlı destek olmaya çalışacağım. Bluetooth kulaklık eklerken yapılan en büyük hata cihazın eşleştirme modunda olmayışı yani bendeki Jabra kulaklık üzerindeki tuşa 5 saniye bastığımda sabit ışık yanıyor bu aşamada değilse hiçbir şekilde eşleştirmiyor sizde kendi kulaklık modeline göre eşleştirme moduna nasıl alınır kullanım klavuzunuzdan faydalanabilirsiniz.