Windows 10 ile birlikte denetim masası içerisinden yaptığımız pek çok işlem artık Ayarlar içerisinden yapılmakta. Kablosuz ağ ayarları da yine bu menü içerisinde yer alırken kullanıcılarımızdan gelen sorulardan birisi Windows 10 üzerinde Wifi isimlerini nasıl unutabiliriz? Bunun cevabı için bilinen ağlar menüsünden sizlere anlatım yapacağız.

1. Adım: Başlat menüsüne tıklayarak ayarlar işaretine basalım ve ayarlar sayfasını açalım.

bilinen aglari unutma 1 - Windows 10 Bilinen Ağları Yönet - WiFi Unutma (Resimli Anlatım)

2. Adım: Açılan Windows ayarları sayfasından Ağ ve İnternet menüsüne tıklayalım.

bilinen aglari unutma 2 - Windows 10 Bilinen Ağları Yönet - WiFi Unutma (Resimli Anlatım)

3. Adım: Ağ ve İnternet sayfasının sol menülerinden Wi-Fi’ye basıp buradan Bilinen ağları yönet’e tıklayalım. Böylelikle daha önce bilgisayarmızı bağladığımız tüm wifiler listelenecek ve istediğimizi listeden kaldırabileceğiz.

bilinen aglari unutma 3 - Windows 10 Bilinen Ağları Yönet - WiFi Unutma (Resimli Anlatım)

4. Adım: Unutmak istediğimiz wifi ismine tıklayalım ve Unut butonuna basalım böylelikle wifi ismi ve bilgileri bilgisayarımızdam tamemen temizlenmiş olacaktır.

Burada anlattığim adımlar özellikle wifi şifresi değiştiren kullanıcılar için hayati önem taşımakta. Çünkü wifi şifresini değiştirdiğinizde bilinen ağlardan wifi adını kaldırmazsanız bilgisayar sürekli eski şifreyi deneyecek ve size yeni şifreyi sormayacaktır. Unut dedikten sonra tekrardan yeni şifrenizle kolaylıkla giriş yapıp wifi ağınıza bağlanabiliyorsunuz.