Önceleri program kurarak laptoptan veya wifi özellikli masaüstü bilgisayarınızdan cep telefonuna internet verebiliyordunuz şimdi ise Windows 10 ile birlikte bu özellik artık bilgisayarınızın direk kendi içerisinde yer alıyor. Hotspot, mobil erişim noktası veya mobil etkin nokta gibi akıllı telefonlarda da yer alan mobil etki noktası nasıl kurulur şifresi veya wifi ismi nasıl değiştirilir bunları resimli olarak sizlere anlatmak istedik.

Dün paylaştığımız windows 10 ile programsız ekran videosu çekme ayarlarının ardından yine en çok aranan ve kullanılan konulardan birisi olan bilgisayardan wifi dağıtma için öncelikle adım adım anlattıklarımızı uygulamanız gerekiyor.

Ayarları yaptıktan sonra şifrenizi ve wifi isminizi kendiniz düzenleyebiliyorsunuz. Toplam 8 kişiye kadar wifi dağıtabiliyorsunuz. İster wifiden alıp yine wifi dağıtın isterseniz cat6 ethernet kablodan aldığınız interneti kablosuz olarak dağıtım hepsini destekliyor.

Windows 10 ile Program Kurmadan Hotspot Yapma

https://www.nedirnasilkimdir.com/wp-content/uploads/2018/12/bilinen-aglari-unutma.jpg

1. Adım: Başlat botununa basarak resim 1’de işaretli bulunan dişli işaretine tıklayalım ve Ayarlar‘a giriş yapalım.

programsiz hotspot nasil yapilir - Windows 10 Programsız Hotspot İnternet Dağıtma - Mobil Etkin Nokta

2. Adım: Ayarlar’dan Ağ ve İnternet bölümüne tıklayalım.

İnternet Bağlantımı Diğer Cihazlarla Paylaşma

programsiz hotspot nasil yapilir 1 - Windows 10 Programsız Hotspot İnternet Dağıtma - Mobil Etkin Nokta

3. Adım: Bu adımda ise öncelikle Ağ ve İnternet’e tıkladıktan sonra sol tarafta menüler listelenecek buradan “Mobil etki nokta” seçelim ardından sağ taraftan İnternet bağlantımı diğer cihazlarla paylaş yazan yerin altındaki tık işaretini aktif edelim (mavi olacak)

4. Adım: Artık bilgisayarımız wifi dağıtmaya hazır bağlayacağınız telefon tablet vs. neyse wifi ayarlarından kontrol edip Ağ Adını seçip yine yukarıda yazan şifreyi girerek (bu şifre sizin bilgisayarınızda farklı ekranda yazanı girmelisiniz) laptoptan / bilgisayardan internet dağıtarak diğer cihazlarda kullanmaya başlayabilirsiniz.

Windows 10 Mobil Etki Noktası WiFi Adı ve Şifresini Değiştirme

programsiz hotspot nasil yapilir 2 - Windows 10 Programsız Hotspot İnternet Dağıtma - Mobil Etkin Nokta

Mobil etkin nokta bölümünden kimler bağlı görebilir şifrenin hemen altında yer alan Düzenle butonuna tıklayarak yeni bir kablosuz ağ ismi ve şifresi tanımlayabiliriz.

Herhangi bir sorunuz veya çözemediğiniz bir sıkıntı olursa yorum bölümünden bize sorabilirsiniz.