Microsoft Office programlarının hepsinde genellikle bir önceki sürümler aynen kalıyor ve yeni sürümlerde yeni özellikler ekleniyor. Yıllardır değişmeyen iki özellik var bunlar Cetvel ve Kılavuz Çizgileri. Bazen elimiz çarpıyor farketmiyoruz bazen yanlışlıkla bir kısayola basıyor anlamıyoruz ve bu çizgiler kendiliğinden ekleniyor veya ekrandan kaybolup kalkabiliyor. Yazımızda basitçe nasıl ekleyeceğinizi anlatacağım.

Anlatacağım yöntem Office 2007, Office 2010, Office 2013, Office 2016 ve Office 365 üzerinde geçerlidir aynı şekilde tüm sürümlerde uygulayabilirsiniz.

word cetvel ve kilavuz cizgisi acma - Word Cetvel ve Kılavuz Çizgileri Ekleme Kaldırma - Resimli Anlatım

1. Adım: Herhangi bir Word dosyası açalım ardından Üst Menüden Görünüm sekmesine tıklayalım.

2. Adım: Karşımıza Gelen sekmenin 5. bölümünde resimde de görüleceği üzere Cetvel – Kılavuz Çizgileri ve Gezinti Bölmesi bulunuyor. Bende şuan kapalı oldukları için yanlarındaki kutucuklar boş aktif etmek için kutucuklara tıklayabilirsiniz. Kapatmak için yine kutucuktaki tıkı iptal edebilirsiniz.

Sonuç bu şekilde arkadaşlar cetvelimiz ve kılavuz çizgimiz basit bri şekilde ekrana geldi. Ek bilgi olarak görünüm sekmesi altından okuma moduna geçebilir, sayfa düzenine veya web düzenine geçebilirsiniz.

word cetvel ve kilavuz cizgisi gozukmuyor kapatma - Word Cetvel ve Kılavuz Çizgileri Ekleme Kaldırma - Resimli Anlatım