WordPress Gravatar Kaldırma – Devre Dışı Bırakma

Gravatar, kullanıcılara tüm web sitelerinde profil alanlarında kendilerine özel avatar göstermelerini sağlamaktadır. WordPress’te varsayılan avantar platformu olarak kullanılmaktadır. WordPress kullanıcılarının gravatar destekli web sitelerinde aynı avatarı göstermesini sağlar. Ancak bazı durumlarda gravatarları kaldırmak isteyebilirsiniz. Bu yazımızda WordPress üzerinde gravatar nasıl devre dışı (eklentisiz kodsuz) bırakılır bunu anlatacağız.

Ben neden kaldırım?

Farkettim ki bazı yerlerde sitenin yüklenme hızını geciktiriyor buda Google Pagespeed vb. servislerde site hızı puanınızı etkiliyor bundan dolayı nedirnasilkimdir.com’da gravatar çalışmamaktadır.

Gravatar Nasıl Kaldırılır

gravatar kaldirma devre disi birakma - Wordpress Gravatar Kaldırma - Devre Dışı Bırakma

1. Adım: Gravatarı kaldırmak için yapmanız gereken ilk adım: WordPress admin panelinize giriş yapın ardından sol menüden Ayarlar > Tartışma bölümüne gelin.

wordpress gravatar kaldirma devre disi birakma - Wordpress Gravatar Kaldırma - Devre Dışı Bırakma

2. Adım: Tartışma menüsünden en aşağıya inelim Avatar görünümü kısmının yanındaki Avatarları göster kutucuğunun işaretini kaldıralım ve değişiklikleri kaydet diyelim.

İşlem sonrasında ayrıca WordPress yönetici alanında hiçbir yerde gravatar göremezsiniz. Kullanıcı gravatarları Yorumlar ve Kullanıcılar ekranında görünmez, WordPress yönetici çubuğundaki gravatarınız da kaybolur. Bu seçenek yeni kurulan WordPress sitelerde aktif olarak gelmektedir, birçok kişi sitesinde (bloglar hariç magazin portal vb. içerikli siteler) gravatarı devre dışı bırakmaktadır.

WordPress Gravatar Nasıl Etkinleştirilir

gravatar ekleme - Wordpress Gravatar Kaldırma - Devre Dışı Bırakma

Eğer tekrar aktif etmek isterseniz yukarıdaki işlemlerin tersini yaparak Avatarları göster bölümündeki tıkı işaretlemeniz yeterli olacaktır.

Bunları da beğenebilirsin
3 Yorumlar
 1. ishana diyor

  aslında gravatar yazınızın başında da belirttiğiniz gibi kullanışlı bir uygulama. ben de gravatar kullanıcısıyım. gravatar düzenleme ekranından kendi resminizi de ekleyebiliyorsunuz. bununla birlikte istemediğiniz bazı sitelerde de gravatar aktif olduğundan yorumlarda sizin resminiz de görünmekte. yazınız oldukça açıklayıcı olmuş . wordpress’e hakim olmayana kullanıcılar için gravatar kaldırma devre dışı bırakma konusunda iyi bir rehber olmuş. wordpress ile ilgili diğer paylaşımlarınızı da bekliyoruz. özelikle tema satın almadan ücretsiz temaları düzenleyerek profesyonel tema haline getirme konusunda bir yazı yazarsanız sevinirim.

  1. ISMAIL diyor

   Güzel yorum için teşekkürler. Açıkcası wordpress için yazılacak binlerce yazı var ama gerçekten bilmeden kafadan sallayarak yazmak bana hiç mantıklı gelmiyor bu nedenle içeriklerimizi eklerken genelde tecrübe edindiğim deneyimleri eklemeye çalışıyorum.

 2. arif diyor

  gravatar site yüklenme hızını olumsuz etkiliyor arkadaşlar çok gerekli değilse kaldırın bencede.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.