WordPress ile ilgili daha önce birkaç yazı yazmıştık. Oldukça kullanışlı bir yazılım olan WordPress, ilk başlarda blog yazılımı olarak ortaya çıkarken günümüzde milyonlarca site tarafından kullanılan bir alt yapı haline geldi. Video sitelerinden kurumsal sitelere, haber sitelerinden film izleme sitelerine kadar birçok site WordPress CMS sistemini kullanmakta. Bu yazımızda ise WordPress için hazırlanan arcade yani flash oyun oynama teması Frizi Arcade hakkında sizlere bilgi verecek ve indirme linkini paylaşacağız.

WordPress Flash Oyun Teması

Frizi arcade teması tamamen ücretsiz ve ArcadePulse firması tarafından kodlanmış. Friv, j4, kizi benzeri bir arayüze sahip olan Frizi flash oyun teması mor, turuncu, kırmızı, yeşil ve mavi olarak beş farklı renkte gelmekte ve admin panelinden dilediğiniz seçebiliyorsunuz.

Tolam 8 MB boyuta sahip olan bu flash oyun temasında şifreli herhangi bir kod yok yani footer vb. biryerde kilitli değiştiremeyeceğiniz bir alan bulunmuyor. Responsive yani mobil uyumlu kod yapısına sahip olan bu tema ile html5 oyunları ister cep telefonunda ister bilgisayarda istersenizde tabletlerde açtırabiliyorsunuz.

Temanın Demo Adresi:Tıklayın

(Not: Demo link ölmüş bundan dolayı tam ekran görüntüsünü ekledik.

İndirme Linki: Tıklayın

Frizi Arcade WordPress Teması Nasıl Kurulur ?

1) İndirdiğiniz zip dosyasının içerisinde yer alan frizi-arcade klasörünü FTP üzerinden wp-content/themes içerisine atın veya indirdiğiniz zip dosyasını worpdress admin panelinden tema yükle diyerek yükleyin.

2) Temayı admin panelinden etkinleştirin.

3) Görünüm / Menü içindeki Menü tanımlamayı yapın.

4) Çeşitli Tema Seçeneklerini ayarlamak için Görünüm / Tema Seçeneklerine gidin ve ayarları özelleştirin.