Yeni bir Android işletim sistemli Xiaomi cep telefonu aldınız belki SIM kartınız bile yeni telefonunuzu güzelce kurdunuz ve şu pin kodu sürekli çıkmasın diye pin kodunu kapatmak yani kaldırmak isteyebilir veya kolay birşey olması için değiştirmek isteyebilirsiniz.

Gerçekten yazarken kolay gözüken bu işlem oldukça zor çünkü telefonda pin kodunu değiştirme ve kaldırma yeri nere bulmak için saatlerinizi harcamanız gerekiyor 🙂 Bu yazımızda kolay bir şekilde pin kodu nasıl değiştirlir, nerden değiştirilir ve kapatılıp kaldırılır resimli olarak anlatacağım.

Xiaomi Pin Kodu Degistirme ve Kaldirma 4 - Xiaomi Pin Kodu Kapatma Değiştirme ve Kaldırma

1. Adım: Telefon üzerinden Ayarlar’a giriş yapalım ve buradan Ek ayarlar bölümüne tıklayalım.

Xiaomi Pin Kodu Degistirme ve Kaldirma 3 - Xiaomi Pin Kodu Kapatma Değiştirme ve Kaldırma

2. Adım: Ek ayarlar içerisinde Gizlilik bölümünü bulalım ve tıklayalım.

Xiaomi Pin Kodu Degistirme ve Kaldirma 2 - Xiaomi Pin Kodu Kapatma Değiştirme ve Kaldırma

3. Adım: Gizlilik menüsünde SİM KİLİDİ yazan yerin altında eğer telefonunuz yeniyse hattınız hangi operatöre aitse onun ismi çıkacak içerisine girelim.

Eğer eski bir Xiaomi telefon veya tek sim kartlı bir telefon kullanıyorsanız buradan direk pin kodu değiştirilip kapatılabilir.

Xiaomi Pin Kodu Degistirme ve Kaldirma - Xiaomi Pin Kodu Kapatma Değiştirme ve Kaldırma

4. Adım:Bu son adımda ise karşınıza yukarıdaki gibi bir ekran gelecek SIM kartı kilitle yazan yer aktif olduğunda rengi mavi olur eğer pin kodu sormasın istiyorsanız mevcut pin kodunu girerek burayı kapalı konuma getirmelisiniz.

Alt tarafında yer alan SIM PIN kodunu değiştir bölümünden pin kodunuzu değiştirebilirsiniz.

Yukarıdaki yöntem son 2 yıl içerisinde çıkan tüm Xiaomi cep telefonu modelleri ( Redmi Note 7, Mi 9T, Redmi Note 6 Pro, Mi A3, Redmi 7A, Mi 9, Redmi 7, Mi A2 Lite, Mi 9 SE, Mi 8 Lite, Redmi GO, Redmi S2, Mi A2, Redmi 6, Mi 8 SE ) için geçerlidir eğer yapamazsanız yorum kısmından bize yazabilirsiniz.