Zimmet formları genellikle bir firma veya şahsın başka birisine kullanmak üzere teslim ettiği bir cihaz, malzeme kısacası herşey için doldurulabilir. Günümüzde iş yerleri personeline cep telefonu, bilgisayar veya teknolojik diğer malzemeleri teslim ederken zimmet tutanağı ile teslim etmektedir. Bu form her iki taraf içinde aslında kesinlikle şart. Veren kişi neler verdiğini ve hangi durumda verdiğini buraya belirtmeli, alan kişi hangi ürünleri aldığını ve ne durumda aldığını bu form sayesinde imzalı beyan etmiş olurlar.

Zimmet formların genellikle teknoloji ürünleri için düzenlendiğinden dolayı tutanak üzerinde Ürün Adı, Modeli ve Seri numarası bölümleri zorunlu bulunur. Alt kısmında Muhteviyatı yani hangi ürünlerin yer aldığı yazılır ve her iki tarafıda sorumluluk altında bırakmamak için “Yukarıda belirtilen malzemeyi muhteviyatı ile ………….. Tarihinde eksiksiz ve sağlam olarak teslim aldım. Üç(3) suret zimmet belgesinin bir (1) adetini teslim aldım. Ürünün garanti belgesini okudum kullanıcı hatalarından kaynaklanan arızaların sorumluluğunu kabul ediyorum.” yazısının altına teslim alan teslim eden imza atar.

Word Zimmet Formu İndirmek İçin Tıklayınız.

Excel Zimmet Formu İndirmek İçin Tıklayınız.

Umarım Word uzantılı (docx) ve Excel uzantılı (xlsx) logolu zimmet formları işinize yarar. Kesinlikle özellikle günümüzde telefon düşürme, çaldırma vb. gibi konular fazla olduğundan zimmet tutanağı hazırlamadan herhangi bir ürün teslimi yapmamanızda fayda var.