Birçok kullanıcı hesaplarında para olmasına rağmen ek hesap yani kredili mevduat hesabını telefon bankacılığı, mobil bankacılık veya internet bankacılığı üzerinden kapatamıyor. Bu bazı bankarlar için geçerli olsada Ziraat Bankası’nda eğer ek hesabınızı yani kredili mevduat hesabınızı kapatmak isterseniz yapmanız gereken adımları listeledik.

Ek hesap genellikle maaş müşterisi olan kişilere verilen bir ayrıcalık ve yine limitlerinize göre farklı tutarlarda ek hesap tanımlanabiliyor.

Ziraat Bank Ek Hesap Nasıl Kapatılır ?

Kredili mevduat hesabınızı yani ek hesabınızı kapatmak için Ziraat Bankası’na gitmeniz şart telefondan veya internet bankacılığından ek hesap kapatılamamakta. Eğer telefonda müşteri hizmetlerine sorsanız dahi sizi en yakın şubeye davet etmekteler.

Şubeye girdiğinizde gişe işlemlerinden değil bireysel müşteri hizmetlerinden sıra almalısınız. Yaklaşık 5 dakika bir sürede ek hesabınız kapatmaya müsait ise (borcunuz vb. yoksa) size sistemden çıkartılan bir dilekçe imzalatılarak ek hesabınız kapatılabilmekte.

Ek Hesap Kapatırken

Ek hesabınızı kapatırken bireysel müşteri temsilcisi sizin hesabı kapatmamanız için çeşitli yöntemler deneyebilir ama kapatma konusunda net olursanız herhangi bir sorun yaşamadan ek hesabınız kapatılabilir.

Son yapmak istediğim uyarı ise örneğin ek hesabınızı 20.08.2019 tarihinde kapattırmaya gittiniz ve içerisindeki örneğin 1000 lirayı aynı gün hesaba attınız bu durumda yaklaşık 15/20 tl arası yine ek hesap kullanma bedelini hesabınızdan kesecektir.