Lokum Games ve Mad Byte Games firmaları tarafından tasarlanan Türk yapımı MMOFPS oyunu olan Zula düşük ve yüksek sistem gereksinimleri ile birçok bilgisayarda sorunsuzca oynanabiliyor. Sizlere bu yazımızda Zula oyununun minimum sistem gereksinimleri ve önerilen sistem gereksinimlerini bir tablo halinde sunmak istedik.

Zula Minimum Sistem Gereksinimleri Neler?

MİNİMUM SİSTEM GEREKSİNİMLERİ
İŞLETİM SİSTEMİ Windows 7 / Windows 8 / Windows 10
İŞLEMCİ / CPU İntel Pentium 4 2.4 GHz / AMD Athlon XP 2500+
RAM BELLEK 2 GB
EKRAN KARTI Graphics Intel HD
SABİT DİSK ALANI 1 GB

Zula Önerilen Sistem Gereksinimleri Neler?

ÖNERİLEN SİSTEM GEREKSİNİMLERİ
İŞLETİM SİSTEMİ Windows 7 / Windows 8 / Windows 10
İŞLEMCİ / CPU İntel Pentium 4 3.0 GHz / AMD Athlon XP 3000+
RAM BELLEK En az 4 GB
EKRAN KARTI Graphics Intel HD 4000
SABİT DİSK ALANI En az 2 GB

 

Bilgisayarım Zulayı Kaldırırmı ?

zula otomatik goruntu ayari - Zula Minimum ve Önerilen Sistem Gereksinimleri

Eğer bilgisayarınız yukarıdaki minimum sistem gereksinimlerini destekliyorsa yüzde yüz ihtimalle kaldıracaktır. Zaten yukarıdaki siyah ekran içerisindeki yazıda da göreceğiniz üzere Zula’yı indirip yüklediğinizde ilk açılışta sisteminizi kontrol ederek uygun ayarları kendisi belirliyor ve hafızaya kaydediyor. Tabi bu ayarları beğenmediy yine oyun ekranından değiştirebiliyorsunuz. Eğer bu özelliklere sahip olmanıza rağmen Zula oynayamıyorsanız sisteminizi yoran farklı programlar (antivirüs vb.) devre dışı bırakarak Zula’yı tekrar açıp deneyiniz.

dxdiag nasil acilir - Zula Minimum ve Önerilen Sistem Gereksinimleri

Bilgisayarınızın özelliklerini bilmiyorsanız Başlat menüsü yanındaki arama çubuğuna dxdiag yazıp çıkanı sonucu seçebilir veya Windows + R tuşlarına basarak çalıştır ekranını açıp buraya dxdiag yazıp Enter  tuşuna basabilirsiniz. Çıkan dxdiag ekranında işlemci, ram, ekran kartı, işletim sistemi giib sistem özellikleriniz listelenecektir.

Zula Kasıyor veya Açılmıyor ?

Belirttiğimiz gibi zulanın çok yüksek bir sistem ihtiyacı yok sistem gereksinimlerini karşılamasına rağmen zula açılmıyorsa kaldırıp tekrar kurmanızda fayda var. Eğer açılmasına rağmen oynarken kasıyorsa arkaplanda çalışan uygulamaları antivirüs, internet tarayıcısı vb. kapatıp sadece bilgisayarınızda Zula açık olacak şekilde tekrar kontrol edin. Eğer halen kasmaya devam ediyorsa oyunun grafik ayarlarını düşürmeniz kesin çözüm sağlayacaktır.