Zyxel Modem WiFi Şifresi ve İsim Değiştirme (Resimli Anlatım)

Türkiye’de en çok kullanılan modem ve ağ ürünleri markalarından birisi olan Zyxel modemler Türkçe arayüzü ve stabil çalışması ile pekçok kişi tarafından tercih edikmekte. Zyxel modemlerde wifi şifresini ve wifi ismini değiştirmek için gerekli adımları sizlere resimli olarak anlatmaya çalıştık sizlerde bu adımları takip ederek şifrenizi ve wifi isminizi kolayca değiştirebilirsiniz.

Bendeki Zyxel modem modeli VMG3312-B10B  olduğundan dolayı anlatımlarımı buna göre resimlendireceğim. Fakat Zyxel modemlerinde genelde hep aynı arayüzü kullanmakta bundan dolayı muhtemelen modeliniz farklı olsa bile sizlerde kolayca yazdığım yerleri bulabileceksiniz.

zyxel modem sifre degistirme arayuze giris - Zyxel Modem WiFi Şifresi ve İsim Değiştirme (Resimli Anlatım)

1. Adım: Arayüze giriş yapmak için internet tarayıcımızı kullanarak adres çubuğuna 192.168.1.1 yazalım ardından Hoşgeldiniz ekranı yüklenecek eğer daha önce şifrenizi değiştirmediyseniz kullanıcı adı: admin şifre: 1234 veya ttnet olabilir.

zyxel modem sifre degistirme arayuze giris 3 - Zyxel Modem WiFi Şifresi ve İsim Değiştirme (Resimli Anlatım)

2. Adım: Arayüze giriş yaptıktan sonra alt menülerden Ağ Ayarı yazan yere faremizi getirelim üstte yüklenecek menülerden Kablosuz’a tıklayalım.

zyxel modem sifre degistirme arayuze giris 2 - Zyxel Modem WiFi Şifresi ve İsim Değiştirme (Resimli Anlatım)

3. Adım: Bu son adımda artık kablosuz ayarlarını yapılandıracağız.

 

3 yazdığım kutucuğun yer aldığı yer bizim wifi ismimiz wifi ismini değiştirmek için buraya istediğiniz herhangi bir şeyi yazabilirsiniz.

4 yazdığım kutucuğa en az 8 karakterli bir wifi şifresi yazarak wifi şifrenizi değiştirebilirsiniz.

5 yazdığım kutucuğa tıkladığınızda yeni wifi ayarlarınız devreye girecektir.

Lütfen Dikkat: Wifi şifrenizi değiştirdiğinizde bilgisayarınız halen eski şifreyi tanımaya devam edecektir bundan dolayı wifiye bağlanamazsınız. Tavsiyemiz hem wifi ismini hemde wifi şifresini değiştirmek olacak. Eğer sadece şifreyi değiştireceksiniz değiştirdikten sonra Windows 10 bilgisayarınız varsa bilinen ağları yönet kısmını bularak mevcut wifinizi kaldırıp tekrardan yeni şifrenizle bağlanabilirsiniz.

İlginizi çekebilir;

TP-Link modemlerde wifi şifresi değiştirme

TP-Link modemlerde wifi ismi değiştirme

Bunları da beğenebilirsin
11 Yorumlar
 1. Yunus Kale diyor

  Bendeki modemin şifresi türktelekom 12345 le giremeyenler bunla deneyebilir. yazı işime yaradı şifreyi başarılı bir şekilde değiştirdim elinize sağlık

  1. ISMAIL diyor

   Ek bilgi için teşekkürler Zyxel markasının bir çok modeli var belirttiğiniz gibi şifreleri deneme yanılma yöntemi ile bulabilirsiniz veya kullanım klavuzunu kontrol edebilirsiniz.

 2. miray diyor

  zyxel modemler diğer markalara göre daha kolay bir arayüze sahip fakat bazı şeyleri olmadık yerlere saklamışlar sanki sayenizde şifreyi değiştirdim teşekkürler.

 3. berkcan diyor

  beyler yanlışlıkla güvenlik modunu WPA-PSK2 den sadece WPA2 ye aldım 3 tane şey istedi yazdım ve bilgisayar internetten atıldı şuan evde hiçbir cihaz internete baglanmıyor internete tıklıyınca kullanıcı adı ve şifre diyor napıcaz nerden alıcam nası ayarlıycam geri sadece onu girip WPA2-PSK ye çevirsem düzelicek ama giremiyorum

  1. ISMAIL diyor

   1. Yöntem bir bilgisayar varsa kablolu olarak internete bağlayın cat5/ cat6 kabloyu modemin arka LAN portuna takıp bilgisayardaki uygun sokete takın. Ardından tekrar modem arayüzüne girerek wpa2 ayarını değiştirin.
   2. Yöntem modemi sıfırlayıp tekrar kullanıcı adı ve şifre (telekom firmasının verdiği) bilgileri girerek yeniden yapılandırmak.
   3. Yöntem hizmet aldığınız telekom firması ile görüşerek modeminiz destekliyorsa uzaktan ayarlarını değiştirebiliyorlar işlemleri onların yapmasını sağlayabilirsiniz.

 4. Berke diyor

  Şifre değiştirdiysek ne yazacağız şifre admin kısmına

  1. ISMAIL diyor

   admin kısmı derken modem arayüzüne girerkenki şifremi ? değiştirdiğiniz şifreyi yazmanız lazım sadece wifi şifresini değiştirdiyseniz yine aynı şekilde girebilirsiniz admin 1234

 5. SlayerDied diyor

  meraba ben de sizin kullandığınız modemden kullanıyom ama aratüze girdiğimde şifremi ve modemin ismini değiştirdim ama tekrar nasıl girceğimi bilmiyom lütfen yardım edin

  1. ISMAIL diyor

   Merhaba sanırım wifi ismini ve şifresini değiştirdiniz bunun için wifi bulma bölümüne gelerek bilgisayar ve telefondan yeniden bağlanabilirsiniz. Eğer modem arayüz şifresini değiştirdiyseniz 192.168.1.1 tekrar girebilirsiniz soru net olmadığı için bu şekilde cevaplayabiliyorum : )

 6. Bilal diyor

  Modem arayüzünde kullanıcı adına admin şifre 1234 yada ttnet yazıp denedim
  denedim ama açılmadı daha önce hiç değiştirmesinde kullanıcı adı ve şifreye ne yazmam lazım lütfen yardımcı olun

  1. ISMAIL diyor

   modemi bir operator verdiyse örneğin turktelekom turktelekom yazın Bilal Bey.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.