Türkiye’de en çok kullanılan modem ve ağ ürünleri markalarından birisi olan Zyxel modemler Türkçe arayüzü ve stabil çalışması ile pekçok kişi tarafından tercih edikmekte. Zyxel modemlerde wifi şifresini ve wifi ismini değiştirmek için gerekli adımları sizlere resimli olarak anlatmaya çalıştık sizlerde bu adımları takip ederek şifrenizi ve wifi isminizi kolayca değiştirebilirsiniz.

Bendeki Zyxel modem modeli VMG3312-B10B  olduğundan dolayı anlatımlarımı buna göre resimlendireceğim. Fakat Zyxel modemlerinde genelde hep aynı arayüzü kullanmakta bundan dolayı muhtemelen modeliniz farklı olsa bile sizlerde kolayca yazdığım yerleri bulabileceksiniz.

zyxel modem sifre degistirme arayuze giris - Zyxel Modem WiFi Şifresi ve İsim Değiştirme (Resimli Anlatım)

1. Adım: Arayüze giriş yapmak için internet tarayıcımızı kullanarak adres çubuğuna 192.168.1.1 yazalım ardından Hoşgeldiniz ekranı yüklenecek eğer daha önce şifrenizi değiştirmediyseniz kullanıcı adı: admin şifre: 1234 veya ttnet olabilir.

zyxel modem sifre degistirme arayuze giris 3 - Zyxel Modem WiFi Şifresi ve İsim Değiştirme (Resimli Anlatım)

2. Adım: Arayüze giriş yaptıktan sonra alt menülerden Ağ Ayarı yazan yere faremizi getirelim üstte yüklenecek menülerden Kablosuz’a tıklayalım.

zyxel modem sifre degistirme arayuze giris 2 - Zyxel Modem WiFi Şifresi ve İsim Değiştirme (Resimli Anlatım)

3. Adım: Bu son adımda artık kablosuz ayarlarını yapılandıracağız.

 

3 yazdığım kutucuğun yer aldığı yer bizim wifi ismimiz wifi ismini değiştirmek için buraya istediğiniz herhangi bir şeyi yazabilirsiniz.

4 yazdığım kutucuğa en az 8 karakterli bir wifi şifresi yazarak wifi şifrenizi değiştirebilirsiniz.

5 yazdığım kutucuğa tıkladığınızda yeni wifi ayarlarınız devreye girecektir.

Lütfen Dikkat: Wifi şifrenizi değiştirdiğinizde bilgisayarınız halen eski şifreyi tanımaya devam edecektir bundan dolayı wifiye bağlanamazsınız. Tavsiyemiz hem wifi ismini hemde wifi şifresini değiştirmek olacak. Eğer sadece şifreyi değiştireceksiniz değiştirdikten sonra Windows 10 bilgisayarınız varsa bilinen ağları yönet kısmını bularak mevcut wifinizi kaldırıp tekrardan yeni şifrenizle bağlanabilirsiniz.

İlginizi çekebilir;

TP-Link modemlerde wifi şifresi değiştirme

TP-Link modemlerde wifi ismi değiştirme